УКРАЇНА

НАЗК досі не розпочало перевірку декларацій — Корчак

УКРАЇНА/НАЗК досі не розпочало перевірку декларацій — Корчак
Зберегти
Вигляд
lead

Система електронного декларування досі не має автоматичної прив'язки до публічних реєстрів і потребує подальшого вдосконалення. Про це заявила голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак, повідомляє кореспондент Громадського.

«На сьогоднішній день в силу тієї програми, яка була розроблена ТОВ «Міранда», система існує як корзинка, що накопичує і оприлюднить інформацію. НАЗК місяцями проводило переговори з власниками відповідних реєстрів і в нас є доступ до цих реєстрів, але у самої системи поки що немає автоматичного доступу у режимі реального часу до цих баз даних», — повідомила Корчак на брифінгу.

Голова НАЗК також зазначила, що система потребує доопрацювання. Кошти для оплати відповідних робіт планують отримати тільки наступного року. Повідомляється, що вони вже закладені у держбюджет-2017.

За її словами, НАЗК  ще в вересні розсилало листи держустановам із закликом допомогти розробити технічне завдання.

«Деякі відмовилися в силу завантаженості, інші взагалі не дали відповіді», — сказала вона.

Для продовження роботи агентство планує наступного тижня збирати круглий стіл за участю IT-шників та бізнесу.

«Але ми зусиллями своїх IT-шників розробили свій проект технічного завдання, ми його оприлюднимо пізніше і плануємо найближчим часом провести круглий стіл за участю IT-шників та представників приватного сектора економіки, щоб почути думку професіоналів щодо удосконалення функціонування системи», — зазначила Корчак.

Пов`язані новини