ENRU

НАЗК не передбачило доступ до процесу перевірки е-декларацій

В доопрацьованому проекті порядку перевірки е-декларацій не передбачена можливість отримати доступ до процесу або результату перевірки.

Про це Громадському повідомила голова ради ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік.

За її словами, всі результати перевірки декларації чиновника, відповідно до порядку, оформлюються у вигляді довідки.

«Але ця довідка навіть не виноситься на розгляд національного агентства. Тобто, є форма, за якою вона має заповнюватися, але цим порядком передбачено, що НАЗК тільки тоді розглядає конкретне питання, конкретну декларацію, конкретного посадовця, коли особа, яка перевіряла декларацію, працівник НАЗК, виявила якісь ознаки порушення», — сказала вона.

Таким чином, особу, яка перевіряє ту чи іншу декларацію, ніхто не контролює.

«Фактично, ми не зможемо проконтролювати, чи провів перевірку реальну той, хто її перевіряв в НАЗК. Дуже широкі повноваження в цієї особи. Вона сама на власний розсуд, вирішує коли, як і кому надсилати запити, що вносити в довідку, а що ні, чи складати адмінпротокол чи ні», — зазначила Дрік.

«Тобто, тут знову ж таки, може бути предмет для зловживання. Ми можемо опинитися в ситуації, коли особа, яка безпосередньо перевіряє декларацію, може на власний розсуд вирішувати, а чи говорити, що там є порушення, чи не говорити. І перевірити це буде дуже важко», — додала вона.

Нагадаємо, що 10 січня НАЗК повторно передало до Міністерства юстиції доопрацьований проект порядку перевірки е-декларацій.

Раніше повідомлялося, що НАЗК досі не затвердило порядок перевірки е-декларацій.