Національне агентство з питань запобігання корупції не підтримує виключення з-поміж членів сім’ї суб’єкта декларування дітей, які з ним не проживають. Йдеться про законопроєкт № 3355-1, який Верховна Рада планує розглянути 13 травня.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

У НАЗК проаналізували цей проєкт закону та дійшли висновку, що він містить як позитивні новели, так і необґрунтовані пропозиції, що можуть призвести до зниження ефективності протидії корупції в Україні.

Зокрема, позитивно оцінюють пропозицію про віднесення до числа осіб, на яких поширюється антикорупційне законодавство, керівників, їхніх заступників та членів наглядової ради акціонерних товариств, у статутному капіталі яких понад 50% акцій належить державі.

Там вважають, що врахування цієї пропозиції сприятиме підвищенню прозорості та ефективності діяльності цих акціонерних товариств.

Водночас НАЗК категорично не підтримує пропозицію не декларувати майно, записане на позашлюбних дітей.

«Врахування цієї пропозиції може призвести до випадків, коли суб’єкт декларування стверджуватиме, що не проживає разом із дитиною, аби не декларувати набуте на її користь майно. Таким чином, НАЗК вважає, що вказану норму закону необхідно залишити без змін», — йдеться у висновку відомства.

Йдеться про законопроєкт, який 7 травня до парламенту подали 28 народних депутатів, 20 з яких — від фракції «Слуга Народу». Профільний комітет цю ініціативу підтримав.

Поділитись: