НАЗК: У самбірського військкома виявили необґрунтовані активи на понад 4 млн грн
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) заявило, що в начальника Самбірського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) виявлено понад 4,4 мільйона гривень необґрунтованих активів.
Про це йдеться на сайті НАЗК.
Там зазначили, що військком та його дружина впродовж 2020-2022 років придбали низку об’єктів нерухомого майна.
Начальник районного ТЦК пояснив, що придбав майно із заощаджень сімʼї за попередній період, заробітної плати членів родини, а також подарунка від матері у розмірі 42 тисяч доларів США.
Однак у НАЗК, проаналізувавши доходи військкома та видатки його родини за останні роки, дійшли висновку, що чоловік не мав можливості придбати таке майно в законний спосіб.
Так, різниця між вартістю нерухомості та офіційними доходами родини сягає понад 4,4 млн грн, пояснили в НАЗК.
НАЗК передало матеріали моніторингу способу життя військкома до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Якщо суд визнає активи необґрунтованими, їх можуть стягнути в дохід держави.
Побиття в Самбірському ТЦК
Напередодні соцмережами поширилося відео, у якому чоловік у військовій формі погрожує цивільному, б’є його та наводить на нього зброю.
З’ясувалося, що подія сталася у відділенні Самбірського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що у Львівській області.
Перевірка військкомів
Після викриття незаконного збагачення колишнього керівника Одеського регіонального ТЦК в Україні почали перевірку способу життя військкомів.
Правоохоронці сформували базу, до якої ввійшли 1800 керівників і заступників керівників ТЦК.
Однак у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) розповіли, що провести перевірки абсолютно всіх складно. Тому вони застосовують «ризикоорієнтований підхід» і дивляться насамперед на регіони, які, на думку агентства, мають найбільші ризики.
Згодом президент України Володимир Зеленський заявив, що попередні результати перевірки очільників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки — «невтішні».
В Офісі генерального прокурора зазначили, що правоохоронці розпочали досудове розслідування щодо територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в 11 областях. За даними слідства, вони організовували ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.
- Поділитися: