НАЗК виявило у колишнього обласного військкома ознаки незаконного збагачення майже на 8,5 млн грн
Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки незаконного збагачення майже на 8,5 млн грн у колишнього начальника Дніпропетровського обласного військкомату Анатолія Пікала за результатами моніторингу способу життя.
Про це повідомила пресслужба НАЗК.
Так, у декларації за 2020 рік Пікало зазначив, що ні він, ні його близькі не мають жодних грошових активів. Проте моніторинг встановив, що його батько впродовж останніх 4 років набув рухоме та нерухоме майно майже на 8 млн грн: дві квартири у Дніпрі та чотири автомобілі.
Батько військкома також став єдиним засновником і кінцевим бенефіціарним власником фірми зі статутним капіталом 1,1 млн грн, сформованим його власною готівкою. Цьогоріч у липні ця фірма набула у власність частку торговельного комплексу вартістю 1,15 млн грн.
Дружина військкома торік отримала в подарунок від свого батька 65 тисяч доларів США, хоча його законний дохід за все життя значно менший, кажуть у НАЗК.
Сам ексначальник Дніпропетровського військкомату у 2021 році придбав дві земельні ділянки та житловий будинок.
НАЗК спільно з правоохоронцями встановило, що сукупний дохід військкома та його близьких із законних джерел є значно нижчим за вартість усіх набутих активів.
Усі зібрані факти НАЗК передало до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону для долучення їх до матеріалів кримінального провадження та проведення розслідування стосовно військкома.
Раніше в Національному агентстві з питань запобігання корупції заявили, що планують завершити перевірки працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки до початку жовтня. Зазначають, що більшість військкомів є доброчесними, і лише окремі посадовці зловживають службовим становищем.
Перевірка військкомів
В Україні триває перевірка діяльності та способу життя працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Вона розпочалася після викриття незаконного збагачення колишнього керівника Одеського регіонального центру комплектування Євгена Борисова.
Правоохоронці сформували базу, до якої ввійшли 1800 керівників і заступників керівників ТЦК.
Однак у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) розповіли, що провести перевірки абсолютно всіх складно. Тому вони застосовують «ризикоорієнтований підхід» і дивляться насамперед на регіони, які, на думку агентства, мають найбільші ризики.
Згодом президент України Володимир Зеленський заявив, що попередні результати перевірки очільників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки — «невтішні».
В Офісі генерального прокурора зазначили, що правоохоронці розпочали досудове розслідування щодо територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в 11 областях. За даними слідства, вони організовували ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.
- Поділитися: