ENRU

НАЗК вручило підозру депутату Добродомову через проведення оплачуваної лекції

Народний депутат України Дмитро Добродомов ознайомився з протоколом про адміністративне правопорушення щодо проведення оплачуваної лекції в Одесі.

Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції.

«Добродомов Дмитро Євгенович не визнав себе винним у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого статтею 1724 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та надав письмові пояснення», — ідеться у повідомленні.

Зазначається, що він провів лекції у 2016 року в Одесі під час виконання обов'язків народного депутата, за що отримав 19 лютого 2017 року дохід у сумі 5278,39 грн. 

За положеннями закону «Про статус народного депутата України», «Про запобігання корупції» народний депутат не має права займатися будь-якою, крім депутатської, оплачуваною роботою, за винятком викладацької, наукової та творчої діяльності, а також медичної практики у вільний від виконання обов'язків народного депутата час.

Лекцію Добродомова віднести не можна віднести до викладацької діяльності, зазначають у НАЗК. 

«Проведення лекції на виконання взятих за договором зобов’язань від імені юридичної особи надати послуги з проведення лекцій не може бути віднесено до викладацької діяльності, адже відповідно до положень Закону України «Про вищу освіту» викладацькою діяльністю є викладання науково-педагогічними, науковими та педагогічними працівниками вищого навчального закладу навчальних дисциплін відповідної освітньої програми за спеціальністю (пункт 1 частини першої статті 58 Закону України «Про вищу освіту»), якість якого контролює керівник відповідної кафедри (частина сьома статті 35 Закону України «Про вищу освіту»)», — зазначили в НАЗК.

Протокол про вчинення адміністративного правопорушення потягом трьох днів буде надіслано до місцевого загального суду за місцем вчинення правопорушення. 

Сам Добрободов зазначив, що оскаржуватиме у суді адмінпротокол НАЗК. 

«Абсурдна річ утому, що в протоколі НАЗК посилається на Закон України «Про вищу освіту», а не на Закон України «Про статус народного депутата». Саме там чітко зазначено моє право на викладацьку, наукову і творчу діяльність. Тож, я обов’язково буду оскаржувати це в суді», — написав Добродомов у Facebook.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram