Національний банк України повторно вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати банк «Союз» за систематичне порушення законодавства в сфері фінансового моніторингу, повідомила прес-служба НБУ.

Вперше НБУ прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку 15 березня 2016 року, проте 28 березня Окружний адмінсуд Києва визнав протиправною та скасував постанову про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку «Союз», а 26 квітня Київський апеляційний адмінсуд залишив без задоволення НБУ та Фонду гарантування вкладів. Таким чином, рішення Окружного адміністративного суду Києва набуло чинності, і НБУ виконав рішення суду.

Однак, з огляду на наявну у Нацбанку інформацію про численні зловживання в банку і акт про порушення банком фінансового моніторингу правління НБУ прийняло нову постанову про відкликання банківської ліцензії та ліквідації цього банку.

НБУ нагадав, що банк «Союз» протягом двох останніх років неодноразово притягувався до відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу. Він також створював перешкоди проведенню перевірки в березні 2016 року, а після винесення рішення про ліквідацію кілька днів не допускав представників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в будівлю банку.

Згідно з повідомленням, НБУ також звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з проханням залучити трьох суддів Окружного адміністративного суду до дисциплінарної відповідальності. Такі ж дії буде здійснено і по відношенню до суддів Київського апеляційного адміністративного суду. Крім того, буде подана касаційна скарга, йдеться в повідомленні.

Раніше НБУ прийняв рішення ліквідувати банки «Софіївський» і «Петрокоммерц-Україна».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile