Національний банк повідомив, чому дані щодо переказів трудових мігрантів Світового банку на 4 мільярди більші, аніж за оцінками самого НБУ.

Про це Нацбанк повідомив у відповіді на запит hromadske.

Так, Світовий банк оцінив обсяги переказів трудових мігрантів до України у майже 16 мільярдів доларів за підсумками 2019 року. Водночас, НБУ нарахував, що обсяги переказів складали 12 мільярдів доларів.

«Статистика Світового банку обрахована на валовій основі з урахуванням податків та витрат трудових мігрантів, здійснених в країні перебування. Статистика Національного банку обрахована на нетто основі, тобто з виключенням податків та витрат в країні перебування», — пояснили у Нацбанку.

Там додають, що очікують, що обсяги переказів заробітчан до України у 2020 році скоротяться на 2 мільярди гривень та складуть близько 10 мільярдів гривень.

Втім, у платіжному балансі країни це скорочення, за оцінками НБУ, буде більш ніж компенсоване зменшенням витрат українців на подорожі за кордон внаслідок карантинних обмежень та закриття кордонів у всьому світі.

У 2019 році заробітчани переказали до України 12,017 мільярда доларів.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що за його підрахунками, через карантин до України повернулося 2 мільйони трудових мігрантів. Для них уряд планує запровадити кредитну програму «нові гроші», в межах якої видаватимуть дешеві кредити на створення власного бізнесу. Також Шмигаль вважає, що кількість безробітних в Україні за час карантину зросла на 2 мільйони осіб.

Поділитись: