Національний банк радить банкам у неробочі дні зачиняти відділення, які незавантажені чи розташовані у великих торгових центрах і будівлях, що закриті на час «карантину вихідного дня».

Про це написав голова Нацбанку Кирило Шевченко.

Він підкреслив, що НБУ не запроваджував жодних обмежень в роботі фінансових установ чи проведенні ними операцій. Можна без ускладнень отримати кошти з депозитів, взяти кредит, обміняти валюту, зняти готівку у банкоматі.

«Чергові відділення банків, які зазвичай працюють у вихідні дні, продовжують свою роботу та надають громадянам можливість користуватися банківськими послугами», — написав він.

Утім Шевченко нагадав, що банки та їхні клієнти мають дотримуватись усіх належних заходів безпеки. Зокрема, їм слід приймати відвідувачів лише у захисних масках, дотримуватися належної дистанції та проводити дезінфекцію.

Окрім того, очільник запропонував зачиняти ті відділення, які є сьогодні незавантаженими чи розташовані у великих торгових центрах і будівлях, що закриті на час карантину. Це важливий запобіжний захід проти поширення коронавірусу, наголосив очільник НБУ.

Також Шевченко радить громадянам не відвідувати відділення банків без крайньої потреби та обирати онлайн-канали обслуговування.

«Відвідування людних місць сьогодні наражає на ризик кожного українця. Фінансові установи мають достатньо розвинуті цифрові сервіси і можуть надавати послуги клієнтам в режимі онлайн. Не обов’язково відвідувати відділення, щоб здійснювати комунальні платежі, застрахувати майно чи купити валюту», — додав він.

«Карантин вихідного дня»

Уряд запровадив його 11 листопада. Такий карантин діє з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. Його запровадили до кінця листопада. У ці дні можуть працювати лише продуктові магазини, автозаправки, аптеки, фінансові установи та транспорт.

Таке нововведення має зменшити кількість контактів і розірвати ланцюг передачі вірусу, кажуть у МОЗ. Детальніше про зміни читайте тут.

Хто проти

Раніше мери низки українських міст, зокрема Тернополя, Львова та Черкас, заявили, що у цих містах не будуть вводити якісь додаткові обмеження, попри рішення уряду про «карантин вихідного дня». Окрім них, з подібними заявами виступили очільники Одеси, Рівного, Миколаєва, Луцька, Краматорська, Дніпра, Слов’янська та Мукачева.

У Верховній Раді вже зареєстрували проєкт постанови про рекомендацію скасування рішення Кабінету міністрів про введення «карантину вихідного дня». Скасувати його вимагають і через суд. Одразу три відповідні позови надійшли до Окружного адміністративного суду Києва.

Поділитись: