Оновлений банкнотно-монетний ряд гривні
Фото:

Нацбанк

У Національному банку України пояснили, для чого запроваджують монети номіналом 5 та 10 гривень замість банкнот. Там зазначають, що це зекономить державі близько 1 мільярда гривень.

Про це йдеться у повідомленні Нацбанку.

«Тривалість життя монет є значно вищою за тривалість життя банкнот дрібних номіналів. Монети перебувають в обігу близько 20-25 років. Натомість банкноти номіналами 5 та 10 гривень можуть перебувати в обігу незначний проміжок часу — у середньому один — два роки, відтак банкноти потрібно щороку друкувати, обробляти і зберігати. Водночас обіг монет потребує від держави значно менших зусиль та коштів», — пояснюють у Нацбанку.

Там зазначають, що запровадження монет номіналом 5 та 10 гривень відбуватиметься поступово: паперові гроші поступово будуть виводитися з обігу, а монети — поступово в обіг запроваджуватимуться. При цьому паперовими гривнями можна буде розраховуватися й надалі.

Монета номіналом 5 гривень надійде в обіг 20 грудня 2019 року, а 10 гривень — в середині 2020 року. Разом з тим Нацбанк випустить в обіг оновлені банкноти номіналом 50 та 200 гривень.

25 жовтня в Нацбанк випустив в обіг банкноти номіналом 1000 гривень. Банкнота блакитного кольору, на лицьовій стороні банкноти буде зображено портрет Володимира Вернадського, а на іншій будівля Національної академії наук України.

25 червня у Нацбанку презентували нову банкноту номіналом 1000 гривень. Її випустили в обіг 25 жовтня 2019 року. Крім цього Нацбанк вивів з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок з 1 жовтня 2019 року. Вони перестали бути платіжними засобами, тобто розрахуватися ними буде неможливо.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile