Війна / Крим

«Не дивіться російського телебачення» — УПЦ МП про звинувачення у співпраці з окупаційною владою Криму

Громадське
Війна/Крим/«Не дивіться російського телебачення» — УПЦ МП про звинувачення у співпраці з окупаційною владою Криму
Зберегти
Вигляд
В Українській православній церкві Московського патріархату порадили не дивитися російського телебачення, коментуючи запитання щодо співпраці церкви з окупаційною владою Криму.

В ефірі програми «Нині вже» на Громадському голову інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП, архієпископа Климента попросили прокоментувати інформацію про цю співпрацю, зокрема відеозапис від лютого 2014 року, на якому в храмі на території Керчі збираються російські козаки, які згодом допомагали російським військовим анексувати Крим.

«А це відомо тільки вам чи це відомо ще Службі безпеки України», — відповів Климент.

На запитання, чи знає він настоятеля того храму Миколу Зінькова, Климент відповів, що не знає всіх священиків на території Криму.

«Я лише знаю, що не варто дивитися російського телебачення, по-перше, а по-друге: я думав, що, якщо є якісь факти, то навряд чи вони відомі лише тільки якомусь обмеженому колу», — додав речник УПЦ МП.

Також Климент наголосив, що «є правоохоронні органи, які дуже прискіпливо стежать» за діяльністю УПЦ МП.

Як повідомлялося, СБУ не побачила злочину в діях митрополита Сімферопольського і Кримського Лазара (Ростислав Швець), який раніше вітав Сергія Аксьонова з посадою ватажка анексованого півострова та неодноразово співпрацював з окупаційною владою Криму.

Митрополит неодноразово був присутнім на заходах, організованих окупаційною владою Криму.

Зокрема, 23 лютого 2015 року з нагоди першої річниці створення так званого «ополчення Криму» митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар провів молебень та освятив пам'ятний камінь «самообороні Криму».

Тоді ж Аксьонов вручав «самообороні Криму» медалі та нагороди.

Також 26 жовтня 2016 року митрополит Лазар освячував каплицю на честь Миколая II та його родини, яку звели за ініціативою колишньої «прокурорки» анексованого Росією Криму Наталії Поклонської.

Зазначимо, що це не єдиний випадок співпраці священиків УПЦ МП в анексованому Криму з окупаційною владою. Інший митрополит — феодосійський і керченський Платон у січні 2017 освячував російський зенітно-ракетни комплекс С-400.

Також відомим є випадок участі бойовиків у делегаціях служителів УПЦ МП в поїздках до Києва. Наприклад, бойовик Ігор Гіркін, який координував захоплення українських військових частин в Криму російськими військовими, приїздив в Крим і Київ «на розвідку» в січні 2018 року у складі делегації, що привезла до храмів УПЦ МП «дари волхвів».

Пов`язані новини