«Не сприяє стабільності в Європі» — у Кремлі відреагували на новий статус України у НАТО
У Кремлі офіційно відреагували на визнання Північноатлантичним Альянсом 12 червня України членом Програми розширених можливостей НАТО.
Як заявив журналістам 16 червня речник президента Росії Дмитро Пєсков, РФ «уважно ставиться до наближення військової інфраструктури НАТО до своїх кордонів».
«… ми змушені вживати необхідних заходів для забезпечення власної безпеки у зв’язку з цим. І, звичайно, враховуючи характер НАТО і, власне, первісні цілі, для яких створювався НАТО як механізм конфронтації, звичайно, ми завжди з великою увагою спостерігаємо за процесами, коли НАТО, скажімо так, абсорбує в собі все нові й нові країни в різних форматах», — кажуть у Кремлі.
Пєсков також додав, що новий статус України в НАТО не «не сприяє зміцненню безпеки і стабільності в Європі».
12 червня Північноатлантичний Альянс визнав Україну членом Програми розширених можливостей НАТО.
У НАТО зазначають, що новий статус України допоможе їй отримати доступ до нових програм налагодження сумісності зі збройними силами країн-членів Альянсу, а також обміну інформацією. Водночас там застерігають, що приєднання України до Програми не впливає на рішення Альянсу щодо членства нашої країни в ньому.
Програму розширених можливостей (Enhanced Opportunities Partner — EOP) НАТО запустив у 2014 році. Її мета — посилити оперативну сумісність військ країн-учасниць із силами НАТО.
Учасники EOP отримують низку переваг у співпраці з НАТО: регулярні політичні консультації з безпекових питань, розширений доступ до навчань і обміну інформацією, тісніша співпраця у часи криз.
Статус EOP, окрім України, мають лише п'ять країн: Швеція, Фінляндія, Австралія, Грузія та Йорданія. Україна подала заявку на участь у Партнерстві розширених можливостей 15 січня 2020 року.
- Поділитися: