Не забули бабака Тимка? А він дав прогноз на весну

Степовий бабак Тимко Третій, який живе на біологічній станції Харківського національного університету ім. Каразіна, вже двадцятий раз віщував прихід весни. Сьогодні у світі святкують День бабака.
Про це пише видання «Думка».
Так, 2 лютого на біостанції розбудили Тимка, який не побачив своєї тіні. Кажуть, що це знак, що весна буде ранньою.
«Тимко каже, що досить з нас вже нестабільної весни. Що весна може бути тільки українською. Тож чекаємо через 6 тижнів нашу українську теплу весну», — сказала доглядачка бабака.
Також у Тимка запитали, що українцям допоможе виграти війну. Перед ним поклали військову каску, фігурку «Почекуна» і карту України. Бабак побіг у бік фігурки та карти.
«Значить, допоможуть Україні перемогти у війні проти росії єдність і терпіння», — пише видання.
Що ж це за свято таке?
2 лютого у світі святкують День бабака, який є популярною традицією в США. Перша згадка про День Бабака датована ще 1841 роком. Спершу це свято відзначали лише у штаті Пенсильванія, однак згодом воно поширилося не тільки за межі регіону, а й Сполучених Штатів.
Щороку 2 лютого в містечку Панксатоні, що в горах штату Пенсильванія, з нірки випускають бабака, на ім'я Великий Філ. За легендою, він може передбачити початок весни.
Традиція полягає у спостереженні за поведінкою бабака. Якщо він «бачить свою тінь», то лізе спати назад до нори — отже, буде ще кілька морозних тижнів. Але якщо день похмурий, бабак не бачить тіні й не вертається до нори — отже, йде рання весна.
На біостанції ХНУ ім. Каразіна свято відзначають з 2004 року. Тимко Третій у 2019 році замінив на «посаді» свого попередника, який передбачав, якою буде весна, 7 років. У 2017 році Тимко Другий передбачив не лише прихід весни, а й надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом.
- Поділитися: