Негода в Україні: ускладнився рух на дорогах, тимчасово закриті аеропорти. Що відбувається і як себе вберегти?

Негода в Україні: ускладнився рух на дорогах, тимчасово закриті аеропорти. Що відбувається і як себе вберегти?
КМДА / Telegram

По всій території України фіксують погіршення погоди. Через мокрий сніг та ожеледицю на дорогах значно ускладнився рух і збільшилася кількість ДТП. Патрульна поліція тимчасово обмежила рух на дорогах державного значення, а в аеропорту Бориспіль відкладають посадку літаків. Розповідаємо, що відбувається, до чого готуватися і як себе вберегти.

10 грудня по всій Україні різко погіршилася погода. Гідрометцентр України повідомляє про пориви вітру 15-20 м/с, туман та ожеледицю. По всій території України оголошений перший (жовтий) рівень небезпеки. Не зміниться ситуація і 11 грудня, прогнозують в Укргідрометцентрі, ㅡ туман, ожеледь і так само перший рівень небезпеки.

Удень Державна служба України з надзвичайних ситуацій попередила про обмеження руху вантажного автотранспорту та автобусів на час обробки спецтехнікою дорожнього покриття у Київській та Житомирській області. Обмеження вводили й для Тернопільської та Рівненської областей, та згодом його зняли.

Укргідрометцентр

У Києві через ожеледь та низку аварій у столиці практично зупинився рух на десятках вулиць, зокрема на бульварі Тараса Шевченка, бульварі Лесі Українки, Чоколівському бульварі, Набережному шосе, Столичному шосе, вулиці В’ячеслава Чорновола, Січових Стрільців, Володимирській, Олени Теліги, Олександра Довженка, Вадима Гетьмана, проспекті Перемоги, проспекті Лобановського, Голосіївському проспекті, Кільцевій дорозі, мосту Метро, Броварському проспекті, бульварі Дружби народів, Південному мосту та ін.

Дорожна служба столиці ще по обіді обробляла вулиці міста протиожеледними матеріалами та вивела 57 одиниць спецтехніки. Однак уже ввечері через складні погодні умови задіяли 341 одиницю спецтехніки. Як повідомила патрульна поліція Києва, за денну зміну в столиці вже оформили 127 ДТП.

Затори в Києві у четвер, 10 грудняGoogle Maps / скриншот

Через льодяний охолоджений дощ літаки змушені були скасовувати посадки в аеропортах. Юлія Красовська, прессекретарка аеропорту «Бориспіль», говорить, що рішення про посадку та зліт ухвалює командир літака. «Літаки, які планували сісти, пішли на запасні аеродроми, а деякі повернулися в аеропорт вильоту. Наприклад, з Мінська летів рейс і він повернувся назад в домашній аеропорт в Мінську», ㅡ розповіла вона нам.

Красовська додала, що суттєве покращення погодних умов очікується десь завтра о 10 ранку: «Але ми працюємо і очікуємо, що ситуація може вирівнятися з хвилини на хвилину. Все залежить від погоди».

Не працює і аеропорт «Жуляни». Прессекретарка аеропорту Київ Галина Богданенко зазначила нам, що зчеплення зі злітно-посадковою смугою не дозволяє літакам ні сідати, ні злітати: «Один рейс повернувся до Вільнюса. Він вилетів, але повернувся, не став до України летіти. А другий рейс скасували до Дортмунда з Києва. Але у нас зараз настільки мало рейсів, що аеропорт порожній наразі. Тобто більше рейсів не було».

Наразі негода поширилась на низку областей України. Приміром, в Одеській області гідрометцентр Чорного та Азовського морів ще зранку оголосив про штормове попередження та посилення туману. У ніч з 10 на 11 грудня у регіоні прогнозують видимість у 200-500 метрів, а ожеледиця на дорогах створює аварійну ситуацію.

У Харкові також спостерігається туман: синоптики прогнозували температуру до -7 градусів за Цельсієм з дуже низькою вірогідністю опадів. Водночас у Львові температура тримається вище нуля, тож замість ожеледиці у регіоні з'явилась сльота. Попри це, у Львівській міській раді залучили спецтехніку та комунальників, щоб розчистити дороги міста.

Крижаний дощ чи просто дощ взимку миттєво утворюють ожеледь, тобто лід на всіх можливих поверхнях, нагадує метеорологиня Наталка Діденко. Ожеледиця утворюється за лічені секунди на дорогах та тротуарах. Льодяний дощ може загрожувати утворенням льоду на дротах та великих гілках дерев, що може спричинити їх обрив.

Обмерзлі гілки становлять небезпеку як для вас, так і для вашого транспорту. Ожеледь щороку провокує низку аварій та падінь, додає метеорологиня.

Що робити у таку погоду?

Будьте обережними та за можливості ходіть пішки, а не використовуйте автотранспорт. Ще краще залишатись у негоду вдома.

Залиште машину у безпечному місці, де на неї нічого не впаде. Якщо ви все ж використовуєте автівку ㅡ пам'ятайте про швидкісний режим та дистанцію на дорогах. Не забувайте вмикати освітлення фар, рухайтеся спокійно.

Якщо ви рухаєтеся пішки ㅡ уникайте небезпечних ділянок (похилих поверхонь, скрижанілих доріжок, сходинок, слизької плитки, тощо). Рухайтеся повільно, тримаючи трохи зігнутими коліна. Не ховайте руки у кишені, а краще розведіть їх злегка у сторони. При падінні намагайтеся напружити м'язи та постарайтеся впасти на бік. Не забувайте одягти зручне взуття з рельєфною підошвою.

Якщо ви все ж впали та відчули нудоту та біль у голові чи суглобах (навіть за деякий час) ㅡ терміново зверніться до лікаря.

Міністерство охорони здоров'я