Технології

Нейробіологи знайшли розгадку фрески Мікеланджело

11 грудня, 2016 23:39
Технології/Нейробіологи знайшли розгадку фрески Мікеланджело
Зберегти
Вигляд
lead
Нейробілоги з медичної школи імені Джона Хопкінса в США Ян Сук і Рафаель Тамарго, змогли пояснити загадку про анатомічно неграмотне зображення шиї бога на фресці в Сікстинській капелі.

Нейробілоги з медичної школи імені Джона Хопкінса в США  Ян Сук і Рафаель Тамарго змогли пояснити загадку про анатомічно неграмотне зображення шиї бога на фресці митця епохи Відродження Мікеланджело в Сікстинській капелі.  

В обрисах шиї автор зобразив знайомий йому з анатомічних досліджень фрагмент людського мозку — мозковий стовбур, який продовжує спинний мозок, пише «Популярная механика».

А в складках тканини, вчені побачили зображення спинного мозку. Результати дослідження Сук і Тамарго опублікували в науковому журналі нейрохірургії.

Можна було б приписати це відкриття звичкою людини бачити всюди знайомі об'єкти: Сук і Тамарго - нейробіологи, за родом діяльності вони дуже часто бачать людський мозок. Можливо, саме тому вони змогли розгледіти мозковий стовбур на шиї бога.

Але на користь їх теорії говорять інші свідоцтва любові Мікеланджело до анатомії. У розписі Сікстинської капели, зокрема, вже знаходили зображення інших органів, наприклад, нирок.

Пов`язані новини