Культура

«Неоновий демон» та фешн-міфи світу кіно

Культура/«Неоновий демон» та фешн-міфи світу кіно
Зберегти
Вигляд
lead

28 серпня в український прокат виходить фешн-хоррор Ніколаса Віндінга Рьофна «Неоновий демон». Фільм вдало експлуатує популярні стереотипи світу моди — жорстка конкуренція та тотальний глянець, що оточує недосвідчених, але готових на все моделей. Та чи справді все це нагадує реальність? 

Світ високої моди ніби створений для кіно — історії Попелюшок, що стають топ-моделями, жорстка конкуренція, наркотики та зламані долі. Починаючи з 50-х років, сценаристи по-різному показували модельні будні: романтичні комедії змінилися драматичними історіями, а вони, у свою чергу, абсурдними комедіями та сюрреалістичними хорорами.

Веселе личко

Кадр з фільму «Веселе личко», Paramount Pictures

Однією з перших образ моделі на екрані приміряла на себе Одрі Гепберн. В музичній комедії «Веселе личко» вона зі звичайної продавчині книжок перетворюється на обличчя модного журналу зі звучною назвою «Якість». Гепберн змінює непримітну сукню-футляр на вбрання від Живанши, залишає позаду конкуренток з ідеальною зовнішністю та, як годиться, знаходить своє кохання. І не де-небудь, а в Парижі.

Джіа

Кадр з фільму «Джіа»,  HBO Pictures

Біографічна історія американської топ-моделі Марії Каранджі, яку на екрані зіграла голлівудська акторка Анджеліна Джолі. В минулому посудомийка, дівчина швидко потрапляє на обкладинки модних журналів по всьому світу, аби в кінці свого швидкоплинного життя опинитися у повному забутті. За плечами в колишньої зірки подіуму сімейні трагедії, нещасливе кохання, експерименти з наркотиками та репутація найскандальнішої моделі того часу.

Зразковий самець

Кадр з фільму «Зразковий самець»,  Paramount Pictures

Головний герой фільму, Дерек Зуландер — стереотипний чоловік-модель. Він абсолютно не підготовлений до життя у реальному світі та піклується лише про зовнішність. Бен Стиллер, який написав сценарій до фільму, доволі жорстко висміяв всі аспекти модного світу, додавши у нього абсурдності та зіркових камео: Девіда Боуі, Ленні Кравіца, Клаудію Шиффер та навіть Дональда Трампа.

Кіно та реальність

Ми поговорили з фешн-редакторкою Buro 24/7 Тетяною Кремень про те, чи реалістично світ моди зображують у кіно. 

Тетяна Кремень, фешн-редактор Buro 24/7

Навколо фешн-індустрії існує величезна кількість стереотипів. Неймовірні історії успіху, жахлива конкуренція — чи справді вони реальні, чи це все ж вигадки?

Один з головних стереотипів — це те, що всі моделі повії. Це звичайна робота, нормальні дівчата, які серйозно працюють. У них купа інтересів, більшість зовсім не дурні. Другий стереотип — що вони багато заробляють. Це маячня. Більшість моделей мають борги перед власним агентством. Заробляють вони мало, досягають успіху одиниці. І третій стереотип — те, що модельний бізнес лише для малолітніх. Зараз ця історія міняється і є дорослі моделі.

Наскільки правдиво кіно зазвичай показує світ моди? Чи є моменти, які сильно перебільшені? Чи є моменти, про які ніхто не розповідає?​

Модельний світ у кіно висвітлюється дуже жахливо. Є кілька фільмів, що більш-менш правдиво показують реальність, але значна частина — це все казки, романтика, якої ніколи немає. Світ моди — це звичайний бізнес. Він не жорстокіший, ніж світ спорту чи світ мистецтва. В ньому є власні нюанси, які нікого не цікавлять. Наприклад те, що стосується сильної конкуренції. Моделі стоять в чергах лише для того, щоб потрапити на кастинг. Дві, три, чотири години. І ці 4 години лише для того, щоб на тебе подивилися 30 секунд і сказали: «Можеш йти».

Світ топ-моделей мало чим відрізняється від шоу-бізнесу. Але чи є у професії моделі проблеми чи особливості, які не зрозумілі іншим?

Моделі жили як поп-зірки скоріше у 80-х та 90-х. Зараз все навпаки. По-перше, важко затриматись. Як правило, всі моделі — на сезон-два. Бувають ті, хто затримуються надовго, але це залежить від особистої харизми людини. Зазвичай це гігантський потік дівчат. Зараз модні одні обличчя, потім будуть інші. Вони не запам’ятовуються, гарні, але не відволікають від одягу.

Чи є у вас улюблені фільми про моду або ті, які б ви назвали канонічними?

Зразкового фільму про світ моди немає. Але є кілька непоганих. Один із них — «Діор і я». Це напівдокументальний фільм, про теб як Раф Сімонс приходить у дім Dior, як робить першу колекцію. Також, як не дивно, це «Диявол носить Prada».

 

Пов`язані новини