Вранці 16 жовтня, виконуючи рішення суду, поліція силою забрала з патронатної сім'ї 15-річного Арсенія Невгодовського для того, щоб примусово відправити його в психіатричну лікарню на експертизу.

Про це повідомила Карина Шиндер, з дому якої забрали хлопця. За її словами, «люди в масках» оточили її будинок, намагалися виламати двері й забрали Арсенія. Хлопчика звинувачують у замаху на вбивство рідної тітки та її сина.

За словами хлопчика, його наразі не змогли доставити до психлікарні «через застарілий тест». Однак найімовірніше, це зроблять незабаром.

У постанові суду йдеться про те, що неповнолітнього необхідно затримати й примусово направити на комплексну психолого-психіатричну стаціонарну експертизу терміном на 2 місяці.

Що відомо про хлопчика?

Арсеній Невгодовський з весни 2020 року перебував на утриманні у прийомній сім'ї, оскільки від нього фактично відмовилися його рідні, зокрема мати Олена Невгодовська.

Хлопця звинувачують у замаху на вбивство своєї тітки Юлії Невгодовської (Подільської) і її сина, яке він зробив у березні цього року. Тоді в поліції повідомили, що інцидент стався в будинку тітки, розташованому в Києво-Святошинському районі.

Внаслідок замаху тітка Арсенія та її син опинилися в реанімації. Слідчі кваліфікували справу за ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), п. 1 і п. 2 ч. 2 статті 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу.

Арсеній визнає вину?

На сторінці у Facebook він написав, що напав на свою тітку і двоюрідного брата у той день, коли вона нібито била його шнуром від комп'ютера.

«Я просто не міг витримати цей біль і кинувся на вас з ножем. Я хотів не жити в родині, я не міг терпіти приниження і те, що ви з матір'ю мене били… Я хотів вирішити все без насильства, але я не знав як», — написав він.

Арсеній визнає, що після СІЗО він потрапив у нормальну сім'ю. Додає, що якби міг відмотати час назад, «ні на кого не кидався б з ножем».

Непроста справа

Саме так її назвав дитячий омбудсмен Микола Кулеба. Історія Арсенія Невгодовського, за його словами, набула суспільного резонансу, навколо неї багато суперечностей.

«Через цю історію вважав необхідним особисто розібратися у ситуації в управлінні поліції Оболонського району. Так, дитина звинувачується у скоєнні злочину. Але це не означає, що вона безправна», — додав Кулеба.

За його словами, ні за яких обставин дитина не має бути заручником конфліктів дорослих, а процесуальні рішення під час розслідування мають ухвалюватися в інтересах дитини.

Поділитись: