УКРАЇНА

Нестача землі для кладовищ в Україні призводить до вирубки лісів — Мінрегіонрозвитку

18 квітня, 2018 18:58
УКРАЇНА/Нестача землі для кладовищ в Україні призводить до вирубки лісів — Мінрегіонрозвитку
Зберегти
Вигляд
Однією з головних проблем у сфері поховання в Україні є катастрофічна нестача землі на кладовищах для майбутніх поховань.

Однією з головних проблем у сфері поховання в Україні є катастрофічна нестача землі на кладовищах для майбутніх поховань.

Про це в ефірі каналу «UA:Перший» повідомила начальник відділу комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку Ольга Божок.

«Найперша проблема, яка у всіх на слуху —  це катастрофічна нестача землі для майбутніх поховань. Найбільше ця проблема гостро стоїть у великих містах, у сільських поселеннях ще є земля», — сказала Божок.

За її словами, в основному через нестачу землі для кладовищ у містах під загрозу вирубки потрапляють ліси.

«Це в основному ліси, які змушені вирубувати для того, щоб влаштувати нове кладовище. Чи добре це для екології? Захисники природи розуміють, що ні», — зазначила вона.

Божок зауважила, що у Києві із 29 кладовищ працює лише одне — Північне — інші ж кладовища вже закриті.

«Що стосується великих міста, а надто міст-мільйонників — ситуація просто катастрофічна. Наприклад, в тому ж Києві 28 кладовищ які розташовані в межах міста, носять статус закритих. Це означає, що поховати людину можна в разі лише підпоховання», — сказала Божок.

Вона пояснила, що підпоховання — це коли на кладовищі похована людина з одної родини, і біля неї дозволяється ховати людину з тієї ж родини.

Нагадаємо, Кабінет міністрів запропонував запровадити біопоховання в парках та скверах.

У минулому році Києво-Святошинський суд заборонив будувати кладовище у Тарасівці Київської області.

Пов`язані новини