Фото:

Скріншот з фільму Black Mirror: Bandersnatch

Стрімінговий сервіс Netflix записував відповіді глядачів, які ті робили під час перегляду інтерактивного фільму «Чорне дзеркало: Брандашмиг».

У грудні 2018 року випустив повнометражний інтерактивний фільм за мотивами серіалу «Чорне дзеркало», у якому глядачі могли самі приймати рішення за головного героя і таким способом вибирати варіанти розвитку сюжету. 

Дослідник з Університетського коледжу Лондона Майкл Віл опублікував листування зі стрімінговим сервісом, у якому йдеться про те, що Netflix записував відповіді користувачів, не питаючи у них дозволу на це. 

Дослідник відправив до стрімінгового сервісу запит на підставі GDPR — нового європейського регламенту про захист даних, який набрав чинності в травні 2018 року. Він пояснив, що зробив це, тому що проблема збору даних через цей інтерактив хвилювала багатьох.

Сервіс надіслав йому у відповідь інформацію про всі вибори, які він робив під час перегляду фільму. Представники Netflix стверджують, що збирають ці дані для того, щоб краще розуміти, який відеоматеріал показувати далі. Також на основі виборів, які робили глядачі, платформа відпрацьовує технологію створення інтерактивних фільмів.

Це означає, що користувачі можуть вільно дізнатися у Netflix дані про вибори, які вони робили. Дослідник додав, компанія зберігає ці дані довго і не робить їх анонімними — судячи з того, що йому вдалося отримати їх через якийсь час після перегляду «Брандашмига». На його думку, Netflix слід питати згоду на зберігання цих даних.

Раніше програміст створив аналог додатку для знайомств із серіалу «Чорне дзеркало».

Поділитись: