Група людей увірвалася в ніч на 21 грудня до уманської синагоги на могильному комплексі «цадика Нахмана», погрожуючи вірянам насильством

Група людей увірвалася в ніч на 21 грудня до синагоги на могильному комплексі «цадика Нахмана» в Умані, погрожуючи вірянам насильством. Погромники закидали приміщення синагоги шматками свинини і облили червоною фарбою. Також вони залишили свинячу голову із видряпаною на ній свастику і втекли.

Про це повідомляє портал IzRus.

Кілька вірян втекли з синагоги для виклику поліції, але до прибуття патрулю погромники зникли з місця події, залишивши по собі свинячу голову.

Свиняча голова із видряпаною свастикою, яку принесли погромники, izrus.co.il

За повідомленням Головного управління Нацполіції в Черкаській області, на місці події проводяться слідчі дії.

Розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 161 ККУ — «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками».

За словами в.о. голови Нацполіції України Вадима Трояна, за вчинення таких дій передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», почесний консул Ізраїлю в західному регіоні України Олег Вишняков вважає такі дії провокацією.

Почесний консул Ізраїлю в західному регіоні України Олег Вишняков, facebook.com/il.consul.lviv

«Я шокований варварським нападом, яке відбулося в синагозі цадика Нахмана в Умані. Антисемітизм - це страшна чума, яка існує не тільки в Україні, припиняти її потрібно на корені», — сказав він.

На думку Вишнякова, погром вчинили ті, кому не подобається зближення української та ізраїльської держав.

«Нещодавно відбулося голосування Резолюції ООН по Криму, в якому Ізраїль повністю підтримав суверенітет України. Також, зовсім скоро відбудеться візит прем'єра України Володимира Гройсмана в Ізраїль», — переконаний він.

Почесний консул також назвав погромників зрадниками України.

«Зараз ізраїльтяни повинні зрозуміти, що ця ситуація — усього лише провокація, а ніяк не спільна позиція українців по відношенню до ізраїльтян. Вони вдячні їм за дружбу і підтримку», — підкреслив Вішняков.

У секретаріаті генпрокурора повідомили, що Юрій Луценко бере справу під особистий контроль і відкликав з відпустки обласного прокурора.

Також зазначається, що Луценко підкреслює недопустимість проявів антисемітизму і релігійної нетерпимості.

Поділитись: