У Національному банку України порадили уряду встановлювати ставки акцизів на підакцизні товари у гривнях для того, аби доходи бюджету у меншій мірі залежали від курсу валют. Наразі ставки деяких акцизів встановлюють у євро.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій під час спілкування з журналістами за підсумками зустрічі з «Європейською бізнес асоціацією», передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми зараз спілкуємося з Мінекономіки, щоб доходи бюджету менше залежали від валютного курсу. Ось тарифи на акцизи, які номіновані у євро, на нашу думку, краще їх номінувати у гривні», — повідомив Чурій.

За його словами, наразі цю пропозицію Нацбанку в уряді розглядають і остаточного рішення з цього приводу ще не ухвалили.

Зазначимо, що за розрахунками Рахункової палати, «міцна» гривня призвела до недоотримання державою 2,3 мільярда гривень доходів у перший місяць 2020 року.

За січень 2020 року державний бюджет було недовиконано приблизно на чверть за доходами. Цьому сприяв занизький курс валют, який вплинув на надходження від імпорту. Нагадаємо, за результатами 2019 року доходи загального фонду державного бюджету становили 96,9% від розпису.

Поділитись: