УКРАЇНА

Незадоволення в Криму стає більш відкритим — політолог про зростання тарифів

22 червня, 2017 16:01
УКРАЇНА/Незадоволення в Криму стає більш відкритим — політолог про зростання тарифів
Зберегти
Вигляд
Самоназваний уряд Криму пояснює чергове зростання тарифів на послуги ЖКГ в Криму необхідністю наздогнати ціни до рівня російських регіонів та «занепадом» мереж за часів України

Самоназваний уряд Криму пояснює чергове зростання тарифів на послуги ЖКГ в Криму необхідністю наздогнати ціни до рівня російських регіонів та «занепадом» мереж за часів України.

Про це в ефірі проекту «Громадське.Крим» сказав кримський політолог Дмитро Омельчук.

«По-перше, потрібно привести це у відповідність до економічних нормативів. По-друге, в Севастополі зростання цін пояснили тим, що за роки України ніхто нічого не вкладав, лише експлуатували, і мережі перебувають в жахливому стані, це буквальна цитата. Є ще й третє пояснення — кажуть про те, що ці ціни підганяються у відповідності до середніх по Росії. Поки що в нас все набагато дешевше, і такий стан може розглядатися лише як тимчасовий», — сказав він.

Водночас, за словами політолога, затягувати «перехідний період» довше кримській «владі» не дозволить влада федеральна — на її думку, він вже мав закінчитися. Населення зростанням тарифів роздратоване, але претензії спрямовуються саме до кримської «адміністрації».

«Це невдоволення реально існує. Але особливість його полягає в тому, що воно не має конкретного адресата. Якщо його й виказують, то  до місцевої влади. Його не переносять на якісь персони, і цілком поза критикою президент Росії, абсолютно недоторкана особистість… А невдоволення реально існує, це дійсно так, і воно стає більш відкритим», — сказав Омельчук.

З 1 липня в Криму вдруге за 2017 рік буде підвищено тарифи на послуги житлово-комунального господарства. За данними так званого «Державного комітету з цін та тарифів Криму», вартість водопостачання зросте на 9,3%, елетроенегії і опалення — на 15%. Сьогодні стало відомо, що замість 2% вартість газу зросте на 7%.

За даними кримського «держстату», вартість більшості комунальних послуг зростає в середньому на 25-30% на рік. Природний газ дорожчає в середньому на 10% за рік.

За словами так званої «голови держкомітету Криму з цін» Ніни Зотович, тарифи і надалі підвищуватимуть тричі на рік, кожного разу у межах 15%, до рівня вартості цих послуг в регіонах Південного федерального округу Росії. Наприклад, зараз вартість водопостачання в анексованому Криму складає менше 30 рублів за куб, в Ростовській області — 41 рубль 60 копійок.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини