Незаконна зброя, виявлена у місці дислокації полку патрульної служби поліції особливого призначення «Дніпро-1», могла бути призначена для перевезення до Києва і передачі кримінальним елементам.

Про це в ході брифінгу повідомив начальник департаменту розслідування економічних злочинів ГПУ Володимир Гуцуляк.

«В ході операції встановлено, що в зазначеному місці, всупереч нормативним документам, які чітко визначають і регламентують порядок зберігання боєприпасів та стрілецької зброї, а також інших засобів ураження, зберігається зброя. Вона зберігалась в непристосованих приміщеннях. Були обґрунтовані підозри вважати, що її значна частина або вона вся могла бути призначена для переміщення у бік міста Києва по Україні. І були обґрунтовані ризики її потрапляння в руки кримінальним елементам», – сказав Гуцуляк.

Перед цим прес-служба полку «Дніпро-1» опублікувала заяву щодо цього інциденту.

У ній повідомляється, що слідчі Генеральної прокуратури України за допомогою спецпідрозділу Служби безпеки України «Альфа» «захопили офіційну зброярню та КПП полку, своїми діями ледь не спровокувавши збройну сутичку».

За інформацією прес-служби полку «Дніпро-1», всю зброю надано Головним управлінням Національної поліції України і вона офіційно перебуває на балансі полку. У заяві також вказується, що фотографії нібито вилученої нелегальної зброї є фейковими, і «були зроблені незаконно слідчим економічного відділу ГПУ безпосередньо у офіційній зброярні полку».

В полку повідомили про намір звернутися до Генпрокуратури щодо відкриття кримінального провадження стосовно «незаконних слідчих дій».

Гуцуляк у відповідь на цю заяву сказав, вона є необґрунтованою, оскільки, за його словами, було порушено норми зберігання зброї.

«Є відповідний нормативний перелік документів, за яким зброя має зберігатися в спеціально пристосованих, призначених місцях з забезпеченої охороною, із забезпеченим обліком її потрапляння в ці місця і вилучення, з урахуванням осіб, що мають доступ до неї. Цього всього в даному випадку не було, і це, в свою чергу, несе ризики абсолютно незаконного, неконтрольованого розповсюдження цієї зброї на території держави. Я думаю, що такі висловлювання з боку наших шановних захисників є передчасними і вважаю необґрунтованими і некоректними», – сказав прокурор.

Він також повідомив, що спецоперація триває, і метою ГПУ є відшукання всієї зброї, що знаходиться незаконно в місці дислокації, а вже потім буде встановлено коло осіб, причетних до її зберігання і можливого розповсюдження. «Цьому буде надана відповідна оцінка і люди будуть притягнуті до кримінальної відповідальності», – сказав прокурор.

Нагадаємо, що 6 липня, за повідомленням ГПУ, за місцем дислокації полку патрульної служби поліції особливого призначення «Дніпро-1» Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області виявлено велику кількість незаконно вивезених із зони АТО зброї, боєприпасів та вибухівки.

Поділитись: