Війна

Незаконне утримання людей може свідчити про спробу СБУ організувати обмін полонених — правозахисниця

16 березня, 2018 19:47
Війна/Незаконне утримання людей може свідчити про спробу СБУ організувати обмін полонених — правозахисниця
Зберегти
Вигляд
Утримання людей у таємних тюрмах може свідчити про спробу Служби безпеки України самотужки організувати незаконний обмін полоненими з бойовиками.

Утримання людей у таємних тюрмах може свідчити про спробу Служби безпеки України самотужки організувати незаконний обмін полоненими з бойовиками.

Про це Громадському заявила виконавча директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук.

«Вони свідчать про проблему нерозуміння і незнання працівниками Служби безпеки України, а також в принципі правоохоронними органами або людьми, які задіяні у збройному конфлікті на сході України, норм міжнародного гуманітарного права і з якихось базових розумінь прав людини. Оскільки тримання інкомунікадо, без повідомлення рідним і самій людині де вона знаходиться, де вона утримується, і що на неї чекає, це порушення міжнародного гуманітарного права», — сказала вона.

Покальчук зазначила, що неважливо чим пояснюються такі порушення, бо для цього існують певні закони і правила.

«Те, що ми бачили, для мене виглядає як певна спроба працівників Служби безпеки України, можливо, інших людей, пов'язаних з правоохоронною діяльністю, організувати процес обміну полоненими. Але ми не можемо це стверджувати», — додала правозахисниця.

Вона також зазначила, що розслідування Громадського про таємні тюрми СБУ підтверджує факти про їхнє існування, наведені правозахисниками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Таємний ізолятор СБУ»

 

Пов`язані новини