Щільно заповнена рідними вбитих та журналістами судова зала, 8 суддів, двоє обвинувачених на лаві підсудних та купа судового конвою. Так, декілька разів на місяць, виглядає слухання справи щодо вбивства Героїв небесної сотні та обвинувачених екс-беркутівців Павла Аброськіна та Сергія Зінченка. Вже понад рік, вони між судовими засіданнями живуть у СІЗО та знаходяться під вартою. Їм інкримінують вбивство 39 активістів євромайдану.

Справа потрохи рушила з місця. Після довготривалого збору доказів Генпрокуратурою та слідством, на слухання справи Сергія Зінченка та Павла Аброськіна було обрано склад суду присяжних. Сьогодні їх 5, основними присяжними стали Юрій Щербаков і Анатолій Годлевський, Олександр Конєв.

 Тепер суд розпочав слухати потерпілих у справі, а саме рідних вбитих майданівців. Матері та отці героїв небесної сотні свідчать у суді. У тихій, заповненій людьми судовій залі, вони після присяги говорити правду тремтячим голосом та зі сльозами на очах згадують події більш ніж річної давності.

Гриневич Світлана  -  матір вбитого Едуарда Гриневича: «Чому ви Прокуратура все скинули на цих двох хлопчиків? Незрозуміло. Чому ви не шукаєте тих хто давав наказ? Ви ж знаєте шо вони всі живі...»

 «Я йому казала, на майдані вбивають, він не слухав. Казав, я мушу там бути. Треба скинути того Януковича. В той день він поїхав, і я більше його не побачила. 17 - го почали вбивати, він писав: потрапив під водомети, все неправильно, організація погана.  Він вступив у Волинську сотню.Він приїхав на майдан... Вони вистрілили йому прямо в голову. Він моментально стік кров'ю. Коли його тіло привезли він був дуже побитий. Я плакала цілу ніч.  Люди скидували мені гроші на картку, і я вирішила купити у Києві невеличку кімнату і ходити на суди» - розповідає жінка.

 Ігор Костенко - батько вбитого Ігоря Костенка: «Я впевнений що стріляли з землі, під керівництвом Садовника, я впевнений що стріляв або він або двоє з його групи. Це автоматники які вели хаотичний вогонь».

«Я був у Санкт - Петербурзі. З телефона Ігора подзвонили і сказали: Ваш син Герой України, його більше немає. Подзвонив дружині, там істерика. Потім знову дзвінок з Києва, це були його друзі. Він загинув 20 лютого на майдані. Деталі стали відомі після того як я ознайомився з матеріалами справи в Генпрокуратурі. Куля пройшла майже по горизонталі» - свідчить батько Ігоря Костенка.

Суд заслухав лише четверо родичів з 39 вбитих, вбивство яких інкримінують Зінченку та Аброськіну. Однозначно відповісти, скільки ще судових засідань попереду у суддів, родичів загиблих, та обвинувачених ніхто не береться. Та все частіше, звучить думка стосовно того, чому за вбивство 39 активістів судять Аброськіна та Зінченка, і чому судові тяганини проходять повз високопосадовців, причетних до наказів стріляти.

 

\ Юлія Стець

   

Поділитись: