Політика

Нічні допити та доноси. Захисник директорки української бібліотеки показав протоколи очної ставки

Політика/Нічні допити та доноси. Захисник директорки української бібліотеки показав протоколи очної ставки
Зберегти
Вигляд

Захисник директора Бібліотеки Української літератури Наталії Шаріної Іван Павлов оприлюднив протоколи її очної ставки з колишнім колегою Сергієм Сокуровим. 

«А ось історичний документ. Росія, рік (1937 - закреслено) 2015-й. Доноси, нічні допити, звинувачення в націонал-зрадництві. Бракує хіба що уявні злочини», - пише Павлов у фейсбуці.

«Очна ставка Шариной та її колишнього колеги. Слово «русофобія» і його похідні повторюються на 5 сторінках 8 разів. Як страшно жити», - йдеться у повідомленні на сторінці фейсбук Команди 29, до якої входить і Павлов, яка захищатиме Шаріну на проханням її родичів.

Павлов також повідомив, що 58-річна Шаріна все ще перебуває під вартою без їжі, води, сну і необхідної меддопомоги.

В ніч на 29 жовтня його клієнтка пережила два гіпертонічних кризи. До неї викликали швидку та лікарі наполягали на госпіталізації, але слідчий відмовився, в результаті чого їй була поставлена крапельниця і укол, повідомив адвокат Євгєній Смірнов.

«Коли потрапив до Наталі Григорівні, вона вже не спав 30 годин. За цей час вона взяла участь у двох обшуках, допиті в якості свідка і допиті в якості підозрюваної. Пережила два гіпертонічних кризи, до слова, тиск був 250 на 110. Слідчий, не дивлячись на вимогу лікарів, відмовився відпускати її в лікарню і продовжив допит. За весь час їй жодного разу не дали води і їди, не помістили в ІТТ. Ніч вона провела в ОВС Таганське на дерев'яній лавці, в оточенні бездомних і повій», - пише Смірнов у фейсбуці. Він додає, що лише через 35 годин Шарину повезли на Петрівку.

     

Шаріну затримали 28 жовтня. Слідчий комітет завів на неї кримінальну справу за статтею про екстремізм. У відомстві заявили, що під час обшуку в бібліотеці знайшли друковану продукцію «з антиросійською і антиросійської пропагандою». Шаріну підозрюють у поширенні забороненої в Росії книги українського політика Дмитра Корчинського.

Бібліотека української літератури у столиці Росії стане філією Московського дому національностей.

hromadske.tv

Пов`язані новини