Життя

Нічні протести в Ірані: щонайменше 10 загиблих

1 січня, 2018 15:53
Життя/Нічні протести в Ірані: щонайменше 10 загиблих
Зберегти
Вигляд
lead
Протягом антиурядових мітингів у новорічну ніч в Ірані загинуло десять людей.

Протягом антиурядових мітингів у новорічну ніч в Ірані загинуло десять людей.

Про це повідомляє державне телебачення країни. У ефірі зазначили, що люди загинули в декількох різних містах, проте жодних інших деталей не надали.

Відтак, унаслідок протестів у Ірані вже загинули щонайменше 12 людей — ще двоє протестувальників отримали смертельні кульові поранення у ніч проти неділі 31 грудня.

Після ночі мітингів, 1 січня президент країни Хассан Рухані заявив: «Наша держава дасть собі раду з цією меншістю, яка викрикує гасла проти закону та побажань народу, а також ображає святість і цінності революції. Уряд не буде демонструвати жодної терпимості до тих, хто завдає шкоди державній власності, порушує громадський порядок і створює неспокій у суспільстві».

Влада країни звинувачує у порушенні спокою та загибелі активістів «агентів іноземних спецслужб» та закликає припинити протести.

Водночас 30 грудня в деяких містах відбулись великі марші на підтримку влади у відповідь на антиурядові протести.

Проурядові протести у Тегерані 30 грудня Фото: HAMED MALEKPOUR/ЕРА

Мітинги в Ірані почались 28 грудня. Це найбільші протести в країні з 2009 року. Спочатку люди вийшли на вулиці проти підняття цін на продукти, однак згодом, після агресивних дій поліції, почали лунати гасла про відставку вищого керівництва країни.  Протести поширились різними містами країни і дійшли до столиці — Тегерана.

 

Більше про:
# Іран
# протести
Пов`язані новини