УКРАЇНА

Нідерландська компанія витратить $200 млн на видобуток сланцевого газу в Україні

УКРАЇНА/Нідерландська компанія витратить $200 млн на видобуток сланцевого газу в Україні
Зберегти
Вигляд

Компанія Yuzgaz, яка виграла конкурс на реалізацію проекту з видобутку сланцевого газу на сході України, інвестує протягом п’яти років 200 млн доларів.

Про це в інтерв'ю Громадському повідомив засновник компанії Yuzgaz Ярослав Кінах.  

«Ми обіцяємо і гарантуємо, що протягом перших п’яти років на цій ділянці, ми витратимо 200 млн доларів. Це великі кошти. Зі сторони держави, може, невеликі, але зі сторони іноземних інвесторів — так. Бо нині, мусимо визнати, великої черги інвестувати в Україну немає», — сказав він.

Раніше розробкою родовищ сланцевого газу на Юзівській площі, яка розташована на території Харківської та Донецької областей займалася компанія Shell. Минулого року компанія припинила роботу через військові дії на Донбасі та зменшення світових цін на енергоресурси.

За словами Кінаха, для компанії Yuzgaz, на відміну від Shell, це вигідний проект.

«Так як ми є мала компанія, навіть при нинішніх рівнях цін на нафту і газ, ми будемо успішними. Собівартість робіт великої компанії типу Shell в 2-3- рази більше, ніж у нас», – повідомив він.

Інвестиційний фонд Yuzgaz був зареєстрований в Люксембурзі. Голова компанії запевнив, що гроші, які будуть вкладені в Юзівську площу — «чисті».

«Це гроші не з України, гроші не з Росії і гроші не з минулої влади. Це для мене би було неприпустимо. Черги на інвестиції в Україну зараз нема. А це може бути таких гарний проект, який доведе, що є капітал. Ми про нього нічого не знаємо, але гроші перевірені у Люксембурзі і в Нідерландах», — сказав Кінах.

Остаточне рішення щодо інвестора Юзівської площі прийме уряд, раніше повідомили голова правління НАК «Надра України» Ярослав Климович та директор ТОВ «Надра Юзівська» Віктор Назаркевич.

Більше про:
# Yuzgas
# наздра
# газ
Пов`язані новини