Заступник голови Європейської комісії Франс Тіммерманс заявив, що Нідерланди як і раніше підтримують угоду про Асоціацію між Україною та ЄС.

Про це повідомляє NOS.

Тіммерманс підтримав позицію прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, який заявив 28 жовтня, що відхилення Асоціації парламентом значитиме підрив єдності в Євросоюзі. На його переконання підтримка угоди є життєво-важливим рішенням, яке сприятиме стабільності в Європі.

Він підкреслив, що парламент раніше віддав більшість голосів за договір, і референдум не був обов’язковим. За його словами, політики можуть сказати виборцям, що послухали їхні поради, але на карту поставлено інтереси країни.

«Консультативний референдум не зобов’язує депутатів приймати рішення, які засновані не за їх власною оцінкою. Нідерланди мають бути останньою країною, яка робить подарунки Путіну», — сказав Тіммерманс.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявляв, що у разі, якщо остання спроба отримати політичну підтримку Асоціації від парламенту зазнає краху, уряд не матиме іншого вибору як запропонувати законопроект про відхилення ратифікації.

Поділитись: