Політика

Нідерланди остаточно підтримають Угоду про асоціацію України з ЄС 30 травня – Рютте

26 травня, 2017 09:34
Політика/Нідерланди остаточно підтримають Угоду про асоціацію України з ЄС 30 травня – Рютте
Зберегти
Вигляд
Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте прогнозує, що 30 травня сенат (верхня палата парламенту) підтримує Угоду про асоціацію між Україною і ЄС, після чого уряд зможе ратифікувати цей документ.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте прогнозує, що 30 травня сенат (верхня палата парламенту) підтримує Угоду про асоціацію між Україною і ЄС, після чого уряд зможе ратифікувати цей документ.

Про це він повідомив «Радіо Свобода».

«Мій прогноз, що сенат підтримає це наступного тижня. Ми мали добрі дебати щодо цього минулого вівторка (23 травня) відтак тепер можемо проголосувати і ратифікувати її. Це дуже позитивно для ЄС, для України, а також для Росії, тому що це допоможе стабілізувати ситуацію у регіоні», – зазначив Рютте.

У лютому у Нідерландах нижня палата парламенту проголосувала за повторну ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною і Європейським союзом.

Перед цим уряд Нідерландів подав угоду з Україною на повторну ратифікацію всупереч результатам консультативного референдуму після того, як на саміті ЄС у грудні 2016 року ухвалили символічну спеціальну офіційну заяву, що цілком відповідає змістові угоди.

Нідерланди наразі є єдиною країною в ЄС, що ще не здійснила ратифікації цієї угоди.

Ратифікація вже була схвалена в Нідерландах на всіх рівнях, але процес зупинився на найостаннішій, уже технічній стадії – передачі на зберігання до Брюсселя ратифікаційних документів – після того, як ця угода стала першим об’єктом прагнення євроскептиків скористатися новим законом Нідерландів про консультаційні референдуми щодо вже ухвалених законів.

У референдумі у квітні 2016 року взяли участь трохи більше мінімальних 30%, більшість була проти ратифікації: 61% відсоток учасників референдуму проголосував проти.

Раніше повідомлялося, що Нідерланди зможуть отримати 177 млн євро від угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини