Слідчий комітет Росії завершив розслідування щодо підозрюваних у причетності до вбивства російського опозиційного політика Боріса Нємцова. Про це повідомив голова СК РФ Владімір Маркін.

Розслідування велося щодо Заура Дадаєва, Шадіда Губашева, Анзора Губашева, Темірлана Ескерханова і Хамзата Бахаєва.

Їх звинувачують у скоєнні вбивства за наймом у складі організованої групи та незаконному придбанні, носінні, перевезенні та зберіганні вогнепальної зброї.

При цьому зібрані слідством докази повністю підтверджують корисливий мотив обвинувачених в скоєнні вбивства Нємцова, тобто за обіцяну винагороду в розмірі не менше 15 млн рублів.

«За версією слідства, наприкінці вересня 2014 року Руслан Мухудінов та інші особи запропонували Шаванову, Дадаєву, Анзору і Шадіду Губашевим, Бахаєву і Ескерханову за грошову винагороду у сумі не менше 15 млн рублів скоїти вбивство Нємцова. Перераховані особи погодилися із запропонованими умовами та , об'єднавшись в організовану групу, почали планування злочину», — йдеться у рішенні слідчих.

За даними комітету, учасники групи ще з 2014 року «ретельно готувалися до скоєння вбивства: вивчали спосіб життя Нємцова, місця його проживання і частого перебування, вели приховане спостереження за ним і, виходячи з цього, вибирали спосіб і місце нападу, відповідну зброю, транспорт, засоби зв'язку. Визначали способи і маршрути відходу з місця злочину».

Водночас у СК РФ повідомили, що розслідування справи щодо замовника і організатора вбивства Руслана Мухудінова, що перебуває з листопада 2015 року у міжнародному розшуку, а також щодо інших невстановлених осіб триває.

Нємцова було вбито 27 лютого 2015 на Великому Москворецькому мосту в Москві кількома пострілами з пістолета.

Поділитись: