УКРАЇНА

Ніяких змін у мовній нормі закону про освіту не буде — Парубій

9 грудня, 2017 18:12
УКРАЇНА/Ніяких змін у мовній нормі закону про освіту не буде — Парубій
Зберегти
Вигляд
lead
Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що ніякі зміни в мовні норми закону «Про освіту» не будуть внесені.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що ніякі зміни в мовні норми закону «Про освіту» не будуть внесені.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби парламенту з посиланням на виступ Парубія на конференції до Дня місцевого самоврядування у Львівській області.

Згідно з повідомленням, Парубій розмовляв з представниками Європейської комісії «За демократію через право» ( «Венеційська комісія»), і було погоджено, що ст. 7 закону «Про освіту» мінятися не буде.

«Вона залишиться у прийнятій редакції», — підкреслив Парубій.

Спікер Ради нагадав, що перед прийняттям закону «Про освіту» проходили круглі столи, учасники яких не могли прийти до спільної думки, тому при розгляді безпосередньо самого закону була створена робоча група, в результаті роботи якої вдалося вийти на компромісне формулювання, яке, з одного боку , захищає мову національних меншин, а з іншого — робить обов'язковою умовою для усіх вивчення державної мови.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

У МЗС Угорщини наголосили, що блокуватимуть євроінтеграцію України, якщо закон про освіту не змінять.

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Венеційська комісія у висновках стосовно статті 7 у законі «Про загальну середню освіту» визначила, що ця стаття є рамковою і підлягає деталізації, а також потребує подовження перехідного терміну для впровадження.

Пов`язані новини