Німеччина хоче нових санкцій проти Ірану за придушення протестів у цій країні

Німеччина пропонує запровадити персональні санкції проти іранських посадовців, що причетні до жорсткого придушення протестів, які спровокувала загибель дівчини, затриманої за «неправильне» носіння хіджабу.

Про це сказала міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, передає Reuters.

Вона зазначила, що Берлін підтримає санкції ЄС із замороженням активів та забороною в’їзду для таких осіб.

«Ті, хто б’є на вулицях жінок і дівчат, викрадає, свавільно ув’язнює і засуджує на смерть людей просто за бажання жити вільно, — на неправильному боці історії. Ми хотіли б сказати людям в Ірані, що ми на вашому боці та продовжимо вас підтримувати», — сказала Бербок.

Раніше Бербок, яка пообіцяла проводити феміністичну зовнішню політику, зіткнулася з критикою за стриману реакцію на початку протестів.

Німеччина, Франція, Данія, Іспанія, Італія та Чехія подали 16 пропозицій щодо нових санкцій ЄС проти Ірану за придушення протестів, викликаних смертю молодої жінки.

Чому іранці протестують?

Протести в Ірані не вщухають від 16 вересня внаслідок того, як іранка Махса Аміні впала в кому і померла після її арешту «поліцією моралі» за неправильне носіння хіджабу.

Поліція повідомила, що в Аміні стався серцевий напад після того, як її доставили у відділок для «виховання». Родичі іранки заперечують, що вона страждала через будь-яке захворювання серця.

Це викликало протести іранців у соцмережах та на вулицях 16 вересня. У мережі поширювалися відео, на яких протестувальники кричали «Смерть диктатору» — ішлося про верховного лідера Ірану Алі Хаменеї. Іранки почали публікувати відео, на яких зрізають волосся та палять хіджаби.

Іранська влада почала обмежувати доступ до інтернету в країні. Активісти кажуть, що влада вдалася до такого кроку, щоб світ не побачив насилля у країні під час протестів.

Відповідно до іранського закону шаріату (ісламського закону), запровадженого після революції 1979 року, жінки зобов’язані покривати волосся та носити довгий, вільний одяг, щоби приховати свою фігуру. Порушникам загрожує публічна догана, штраф або арешт. В Ірані все ще намагаються забезпечити дотримання цього закону.

Також люди вийшли підтримати іранських протестувальників і в інших країнах: акції відбулися у ГреціїТуреччиніІспанії, Канаді, Лівані, Німеччині, США, Італії та інших країнах.