Опівночі 1 липня Німеччина розпочала головування в Європейській раді на наступні пів року — вона прийняла його від Хорватії.

Про це повідомляється на сайті Німецького головування ЄС.

«З опівночі Німеччина прийняла головування в Європейській раді. У Берліні Брандербурзькі ворота були підсвічені логотипом німецького головування та його девізом на наступні шість місяців — «Разом до відновлення Європи»», — йдеться у повідомленні.

Зазначено, що на Німеччину лягає велика відповідальність за відновлення Євросоюзу після кризи COVID-19, збереження та розвиток європейської солідарності та відстоювання універсальних цінностей.

Також країна має робити кроки до вирішення важливих завдань майбутнього: протидії кліматичним змінам та «зеленій» трансформації економіки, цифрового розвитку та зміцнення позицій ЄС на світовій арені.

«Німеччина хоче бути двигуном та посередником (у переговорах — ред.) під час головування в Європейській раді. Наше завдання буде будувати мости та шукати рішення, які приноситимуть користь всім у Європі», — заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

Нагадаємо, від 1 січня 2020 року керівний орган Європейського Союзу очолювала Хорватія. Країна головувала в Раді ЄС протягом пів року.

Поділитись: