Війна

Німеччина допоможе у розмінуванні Донбасу

Війна/Німеччина допоможе у розмінуванні Донбасу
Зберегти
Вигляд

Від початку жовтня Федеральний уряд Німеччини надає сприяння розчищенню забруднених вибухонебезпечними предметами територій від мін і залишків бойових засобів у колишніх зонах конфлікту в Луганській та Донецькій областях, які підконтрольні уряду України.

Про це повідомляє посольство Німеччини в Україні.

«Забрудненість великих площ мінами, розтяжками та залишками бойових засобів в колишніх зонах конфлікту на сході України на довгострокову перспективу означає загрозу для безпеки місцевого населення. Щомісяця жертвами вибухонебезпечних залишків бойових засобів стають десятки військовослужбовців і цивільних. Крім того, небезпека з боку мін і розтяжок перешкоджає економічному розвитку в регіоні», — зазначає посольство.

З цією метою німецький уряд надав відповідне доручення неурядовій організації HALO (Hazardous Area Life-support Organization - Організація із життєзабезпечення в небезпечних зонах), яка силами команди експертів-оцінювачів та трьох команд розміновувачів розчищатиме забруднені вибухонебезпечними предметами поля біля Сєверодонецька, в районі Маріуполя та біля Краматорська, йдеться у повідомленні.

На розмінування уряд Німеччини виділить цього року 488 тисяч євро. Також передбачається продовження фінансової підтримки і в наступні роки.

Федеральний уряд уже й до цього здійснював аналогічні заходи, а саме надавав сприяння проекту ОБСЄ щодо підвищення дієздатності Державної служби з надзвичайних ситуацій та заходам ЮНІСЕФ з інструктування населення стосовно наявних небезпек.

Пов`язані новини