Німеччині доведеться збільшити витрати на оборону, щоб впоратися із зовнішніми загрозами. Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, передає Reuters.

За словами канцлера ФРН, Європейський союз зараз не може захистити себе від зовнішніх загроз, і може покладатися тільки на підтримку США в цьому питанні.

«Звичайно, це означає, що така країна як Німеччина, яка сьогодні витрачає на оборону 1,2% від ВВП, і Сполучені Штати, які витрачають 3,4% ВВП, повинні рухатися до однакових показників», — сказала Меркель.

Також Меркель додала, що Німеччина не очікує, що «інші країни ЄС будуть нести тягар оборонних витрат в довгостроковій перспективі».

У лютому 2016 року міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн заявляла про початок розробки нової стратегії безпеки, в якій будуть по-новому витлумачені відносини з Росією.

5 червня німецьке видання Die Welt написало, що Міністерство оборони Німеччини спільно з іншими відомствами склало нову «Білу книгу» — стратегію безпеки країни. У десятці загроз — тероризм, хакерські атаки і Росія.

Поділитись: