Німеччина та її антиамериканізм (огляд преси)

default/Німеччина та її антиамериканізм (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«Провідний німецький історик Генріх Август Вінклер цьогоріч говорить про «грубу суміш антиамериканізму та дивної ідеалізації німецько-російської спорідненості. Це та ідеологія, яка привела Німеччину до катастрофи і її треба різко та рішуче відкинути». Тобіас Єкер, автор книги про новий німецький антиамериканізм, дав мені його сучасне визначення: «Антиамериканізм сьогодні - це дешевий квиток у новий німецький націоналізм, купивши який, їхати туди можна із чистою совістю». Джон Винокур, колишній виконавчий редактор The International Herald Tribune, пояснює на сторінках The Wall Street Journal причини нерішучої політики Барака Обами та Ангели Меркель у Східній Європі.  

«Путін зібрав безпрецедентну кількість секретних коштів, щоб прискорити найбільше зростання російських збройних сил з часу закінчення Холодної війни», - свідчать данні зібрані Bloomberg. «Частка федерального бюджету, який ще називають «чорним» - тобто ухваленим, але не розписаним постатейно – зросла вдвічі з 2010-го року і сягнула 21%. За оцінками Інституту Гайдара, зараз «чорний бюджет» налічує 3,2 трильйонів рублів (тобто 60 мільярдів доларів). Потерпаючи від санкцій за Україну та падіння нафтових цін, Путін використовує оборонні витрати на стимулювання падаючої економіки».

«Моє півторарічне випробування очевидно добігає кінця. Але я все більше розлючений тим, через які випробування пройшло моє життя та життя моєї родини. Однак, моя злість у першу чергу направлена не на прокурора, суд чи уряд Президента Абдель Фаттаха аль-Сісі. Я злий на свого працедавця, компанію Аль-Джазірa. Вона свідомо натравила на нас єгипетську владу, проігнорувавши судову заборону на роботу в країні арабомовної служби. Я думаю, що за цим стояло бажання королівської родини Катару втрутитись у внутрішні справи Єгипту. Коли керівники Аль-Джазіри у Досі використовували каїрське бюро англомовної служби, вони зробили нас сліпими пішаками у геополітичній грі Катару», - пише в The New York Times екс-керівник англомовного каїрського бюро Аль-Джазіри Мохамед Фахмі.

«Прокуратура Швейцарії повідомила, що Блаттер не є об’єктом розслідування у цій країні, але минулого тижня прокурори відкрили кримінальне провадження по фактам купівлі голосів за країни проведення чемпіонатів світу 2018 та 2022. Мінюст США заперечив свою причетність до відставки Блаттера, сказавши, що «Уряд США не може вказувати, хто має керувати ФІФА». Але, як повідомляється, члени катарського оргкомітету із проведення чемпіонату світу отримали пораду не відвідувати США через загрозу арешту», - пише The Times про розвиток скандалу у ФІФА.