«Я хочу нагадати, що міграція є природнім феноменом, який відбувається зараз, але він завжди мав місце, і нікуди не зникне в майбутньому», - заявила Лое Лагранж, експертка з прав мігрантів в ефірі Громадського. На її думку, це явище є цілком природнім та ґрунтується на свободі переміщення, яка є фундаментальною свободою і правом людини.

«При цьому важливо розуміти, що зараз, як і раніше, найбільша міграція відбувається в межах однієї географічної зони. Наприклад, міграція на півночі та міграція на півдні суттєво перевищують міграцію з півдня на північ або навпаки.

«Наприклад, кількість біженців з Сирії – а саме з цієї країни сьогодні виїжджає найбільша кількість біженців – становить 4 мільйони. З них 3 мільйони зупинилися у сусідніх країнах – в Туреччині чи в Лівані. В Європу потрапили менше 300 тисяч сирійців», - пояснила Лое.

«Загальна кількість мігрантів з Африки та Середньої Азії в Європі зараз не перевищує кількості біженців з колишньої Югославії, які бігли до Європи під час війни на початку 1990-х», - уточнила вона.

За кількість поданих заявок на статус біженця лідерами в Європі є Німеччина та Швеція. Але, водночас, треба враховувати відсоткове співвідношення поміж мігрантами та корінним населенням, та відсоток відмов у наданні статуса біженця. Загалом по ЄС лише близько 50% людей, які подають документи на статус біженці, отримують цей статус. У Франції цей показник трохи більший за 20%.

Також експертка прокоментувала зміну маршруту міграції в Європу. Якщо раніше переважна більшість біженців потрапляли в Європу через Італію, то зараз найбільшим шляхом є шлях через Грецію до Македонії, потім до Сербії чи Угрощини, і далі до Австрії та Німеччини.

«Європа намагається зменшити кількість мігрантів, тому багато країн, як наприклад, Угорщина, будуть великі стіни. Тому мігранти мають щоразу знаходити нові маршрути». При цьому важливо розуміти, наголосила Лое, що більшість мігрантів – це біженці, це люди, які тікають від війни або від політичних чи релігійних переслідувань. Це означає, що вони все одно будуть мігрувати, і жодні стіни їх не можуть спинити. Вони знаходитимуть щоразу нові маршрути. 

Поділитись: