Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає неприйнятними напади і погрози на адресу спостерігачів ОБСЄ на сході України і вимагає забезпечити місії нормальну роботу.

Про це він як голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі сказав у середу, передає «Укрінформ».

«Такі напади, спрямовані на перешкоду роботі цивільної неозброєної місії спостерігачів ОБСЄ, абсолютно неприйнятні. Всі сторони повинні повною мірою гарантувати безпеку спостерігачів СММ і устаткування і забезпечити їх безперешкодний доступ на всій території країни, включаючи зону конфлікту», – йдеться у поширеній заяві глави МЗС.

Заява з'явилася після повідомлень про нові факти обстрілу місії ОБСЄ, у тому числі біля Новоолександрівки.

Останні напади, за словами Штайнмаєра, лише додають труднощів у роботі місії, до яких належить також обмеження пересування, про що неодноразово йшлося у звітах спостерігачів.

Місія повинна мати змогу повністю виконувати свій мандат, а ті, хто не дає їй це робити, повинні понести відповідальність, підкреслив німецький міністр,

Він закликав ретельно розслідувати інциденти і оперативно на них відреагувати.

29 липня в селах Лукові й Приморському на окупованій частині Донецької області бойовики з погрозою застосування зброї прогнали спостерігачів, потім жестами погрожували їм «відрізати голови», а словесно обіцяли розстріляти їх, змушували їхати під збройним конвоєм, перш ніж відпустили.

3 серпня ОБСЄ заявила про нові погрози спостережній місії у Луганській області.

Поділитись: