Німеччина збільшить витрати на оборону до 1,5% від внутрішнього валового продукту до 2025 року попри вимогу НАТО витрачати 2%.

Німеччина збільшить витрати на оборону до 1,5% від внутрішнього валового продукту до 2025 року попри вимогу НАТО витрачати 2%.

Про це повідомляє Handelsblatt.

За словами міністерки оборони Урсули фон дер Ляєн, Німеччина збільшить витрати на оборону з 1,24 % ВВП до 1,5% до 2025 року, попри вимоги НАТО витрачати, щонайменше 2% від ВВП.

Таким чином витрати на обороноздатність Німеччини зростуть з 37 млрд євро у 2017 році до близько 50 млрд євро у 2025 році.

Канцлерка Ангела Меркель підтримує підвищення витрат на оборонний сектор до 2% ВВП, але не уточнює, коли ця мета буде досягнута.

Зазначимо, що вимога збільшити витрати на оборону до 2% від ВВП затверджена на саміті НАТО в Уельсі в 2014 році після анексії Криму та російської агресії на Донбасі.

Нагадаємо, глава МЗС Німеччини Гайко Маас з трибуни ООН заявив, що Німеччина виділяє мільярдні суми на цілі миротворчості та закликає інші країни вносити посильний внесок.

11 квітня уряд Німеччини вирішив продовжити мандат на участь військових інструкторів Бундесверу в місії ЄС у Малі, а також продовження місії рамках в операції Atalanta, яка спрямована на боротьбу з сомалійськими піратами. 

Раніше уповноважений Бундесверу з питань збройних сил Ганс-Петер Бартельс заявив про можливість участі німецьких військових у майбутній миротворчій місії ООН на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова Бундестагу закликав створити армію Євросоюзу

Поділитись: