Путін згадав про «переворот в Україні» та «трагедію 2014 року» у новій статті, яку оприлюднило німецьке видання

Німецьке видання Die Zeit оприлюднило статтю президента Росії Володимира Путіна. У тексті йдеться про стосунки Москви з країнами Заходу після Другої світової, зокрема й про Україну.
Текст статті оприлюднили на сайтах Die Zeit та Кремля.
Роботу Путіна під назвою «Бути відкритими, попри минуле» опублікували 22 червня — у річницю початку «Великої Вітчизняної війни».
На початку тексту російський президент героїзує заслуги Радянського Союзу у Другій світовій війні, післявоєнний мир та «розширення Північноатлантичного альянсу, який був пережитком холодної війни».
За словами Путіна, після вступу об'єднаної Німеччини до НАТО радянському керівництву начебто усно обіцяли, що «межі блоку до вас наближатися не будуть».
Це ще у 2014 році спростував Михайло Горбачов, який був фактичним очільником СРСР. «Насправді це міф. До нього доклалася преса», — сказав тоді Горбачов у коментарі Deutsche Welle.
Зрештою Путін згадує й про Україну. За словами російського президента, багато країн нібито поставили перед штучним вибором — бути або з колективним Заходом, або з Росією.
«Фактично це був ультиматум. До яких наслідків призвела така агресивна політика, ми бачимо на прикладі української трагедії 2014 року. Європа активно підтримала антиконституційний озброєний переворот в Україні», — пише Путін.
Він також заявив, що коли тодішній президент Віктор Янукович нібито погодився з вимогами опозиції, «США організували переворот, а країни Європи — безвольно його підтримали, спровокувавши розкол в самій Україні й вихід Криму з її складу».
Ми попросили Міністерство закордонних справ України прокоментувати такі висловлювання Путіна.
Насправді ж до зміни влади в Україні призвели не дії Заходу, а низка інших чинників. Так, спершу через бажання тодішньої влади відмовитися від євроінтеграції спалахнули протести, які згодом підживили жорстокі розгони демонстрантів правоохоронцями.
А піком протестів були розстріли демонстрантів на Майдані. І хоч розслідування тих подій ще не завершені, серед обвинувачених фігурують правоохоронці, яких згодом підконтрольні Росії бойовики обміняли на українських полонених.
Зрештою тодішній президент Віктор Янукович вирішив втекти з країни, чим спровокував політичну кризу. Через це Верховна Рада усунула його від посади, призначивши замість нього спікера парламенту Олександра Турчинова.
- Поділитися: