Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) висунула порівняно м’які вимоги перегляду коаліційної угоди з Християнсько-демократичним союзом (ХДС), до якого входить канцлерка Ангела Меркель.

Як повідомляє Reuters, більшість делегатів партії німецьких соціалістів вирішили запропонувати християнським демократам такі умови збереження коаліції, як посилені заходи боротьби зі змінами клімату, а також зростання мінімальної зарплати до 12 євро за годину (нині цей показник складає 9,19 євро) й інвестицій в інфраструктуру.

Окрім того, більшістю голосів члени СДПН виступили проти виходу із коаліції з ХДС, а також формально затвердили нове керівництво партії — колишнього міністра фінансів землі Північний Рейн-Вестфалія Норберта Вальтера-Бор’янса та депутатку Бундестагу Саскію Ескен, яких обрали 30 листопада.

Новообрані лідери німецьких соціалістів виступали за перегляд умов коаліційної угоди і хотіли, щоб уряд приділяв більше уваги питанням соціальної справедливості, інвестицій та боротьби з глобальним потеплінням. Зокрема, вони критикують прагнення християнських демократів будь-що скоротити дефіцит бюджету.

«Якщо ми лишимо по собі нижчий рівень боргу, але отруїмо довкілля, розвалимо інфраструктуру й сповільнимо технологічний розвиток Німеччини, то перекладемо набагато важчий тягар на прийдешнє покоління», — сказав Вальтер-Бор’янс на з’їзді СДПН 6 грудня.

Напередодні деякі члени ХДС уже заперечили можливість перегляду коаліційних домовленостей.

«Звісно, що нічого нині не буде переглядатися. Це цілком зрозуміло», — заявив в інтерв’ю мовнику Deutschlandfunk прем’єр-міністр землі Північний Рейн-Вестфалія, член християнських демократів Армін Лашет.

Натомість глава Християнсько-демократичного союзу і міністерка оборони Німеччини Анеґрет Крамп-Каренбауер закликала керівництво СДПН зберегти коаліцію.

Соціал-демократична партія нині перебуває в політичній кризі, демонструючи найгірші результати на виборах за всю повоєнну історію, додає Deutsche Welle. За останні два роки партійне керівництво вже змінювалося кілька разів. Згідно з останніми соцопитуваннями, рейтинг СДПН тримається на рівні 13%, що нижче за ХДС та праворадикальну «Альтернативу для Німеччини».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile