Момент затоплення німецького військового корабля «Великий курфюрст», 31 травня 1878 року. На його борту були 284 людини, всі вони загинули
Фото:

Wikipedia

Уряд Великої Британії надав охоронний статус німецькому військовому кораблю «Великий курфюрст» («Grosser Kurfürst»), який затонув у протоці Ла-Манш понад 140 років тому.

Про це йдеться в пресрелізі Historic England — британського урядового органу, відповідального за охорону історичних пам’яток.

«Ця історична корабельна аварія є свідченням посилення морської могутності Німеччини наприкінці ХІХ століття — тоді, коли Британія й Німеччина перебували в дружніх відносинах», — зазначив виконавчий директор Historic England Данкан Вілсон.

Він додав, що «Великий курфюрст» є єдиним небритаським кораблем, який затонув у британських водах протягом 1860-1913 року.

Корабель зазнав аварії в травні 1878 року під час навчань. Інший німецький корабель, «Король Вільгельм» («Konig Wilhelm»), намагався уникнути зіткнення з двома іншими суднами, але врізався у «Великого курфюрста», пробивши його обшивку.

На борту корабля було 284 людини, всі вони загинули. Тіла частини з них змогли віднайти й поховати в британському портовому місті Фолкстон. Там же загиблим морякам поставили пам’ятник, який стоїть і досі.

Пам'ятник на честь загиблих 284 моряків німецького військового корабля «Великий курфюрст» у місті Фолкстон, Англія, Велика Британія
Фото:

Historic England

Поділитись: