Марсіанський зонд HP3, побудований у Німеччині, почав працювати в рамках програми InSight на поверхні Марса. Як повідомляє DW з посиланням на Німецький центр авіації та космонавтики (DLR), напередодні зонд вперше пробив марсіанський ґрунт.

За перші 4 години роботи пристрій здійснив близько 4 тисяч ударів по поверхні, заглибившись на відстань від 18 до 50 сантиметрів.

«Під час роботи зонд, ймовірно, наткнувся на камінь, після чого нахилився приблизно на 15 градусів, і або зрушив його, або пройшов повз», — повідомив науковий керівник експерименту Тільман Шпон.

Після періоду охолодження вчені мають намір розпочати другий етап роботи зонда, який також триватиме 4 години.

У найближчі тижні зонд з дистанційним управлінням просунеться на 5 метрів углиб з метою вимірювання температури і теплопровідності марсіанського ґрунту. Ці дані дозволять краще розуміти виникнення і розвиток поверхні, схожою на Землю.

Протягом найближчих 2 років за допомогою зонда вчені сподіваються вивчити фізичні властивості, розвиток і структуру ядра, кори і мантії Марса.

Нагадаємо, міжпланетна автоматична станція NASA InSight здійснила успішну посадку на поверхню Марса.

Місія InSight Mars проводитиме сейсмічні дослідження та вивчатиме внутрішні об’єкти планети за допомогою геодезичних методів та теплопередачі. Будівництво і запуск зонда обійшлися у 850 мільйонів доларів. Місія запланована на два роки.

Зазначимо, що InSight став восьмим за рахунком дослідним зондом, що дістався поверхні Марсу.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ У NASA показали перше «селфі» зонда InSight, який приземлився на Марс

Поділитись: