Війна

Німецька поліція затримала підозрюваного у зв’язках з «Ісламською державою»

Війна/Німецька поліція затримала підозрюваного у зв’язках з «Ісламською державою»
Зберегти
Вигляд

В ході дводенних пошуків німецька поліція затримала громадянина Сирії, підозрюваного у підготовці атаки джихадистів. Про це повідомляє BBC.

Джабер аль-Бакр, який прибув до Німеччини в якості біженця, був затриманий у квартирі в Лейпцигу 10 жовтня. Він просив по допомогу свого співгромадянина, який зв’язав його і викликав поліцію.

Джабер аль-Бакр прибув до Німеччини в лютому 2015 року, а в листопаді отримав притулок. Повідомляється, що він був пов'язаний з «Ісламьскою державою».

Нагадаємо, пошуки підозрюваного розпочались після того, як поліція виявила вибухівку у нього вдома.

На початку рейду вранці 8 жовтня у місті Хемніц аль-Бакру вдалося втікти від правоохоронців. Потім поліція знайшла детонатор, вибухові речовини і кілограм хімічних речовин у його квартирі в Хемніці.

За попередніми даними, вибухівка аналогічна тій, що використовувалася під час джихадистського нападу в Парижі та Брюсселі цього року — саморобний пероксид ацетону.

В органах безпеки квартиру аль-Бакра назвали лабораторією з виготовлення бомб і звільнили її від небезпечних речовин. Німецька влада підозрює, що ціллю міг бути аеропорт в Берліні.

Представник МВС Німеччини заявив 9 жовтня, щ в Німеччині не виключається можливість терактів як у Франції та Бельгії.

Баварський Християнсько-соціальний союз, що співпрацює з правлячою партією Німеччини, закликав 10 жовтня посилити перевірку осіб, які шукають притулку. Згідно з їх переконанням, уряд має зосередитися на виявленні потенційних терористів.

Пов`язані новини