Нижня палата Конгресу Чилі підтримала одностатеві шлюби та усиновлення ЛГБТ-парами

Нижня палата Конгресу Чилі — Палата депутатів — 23 листопада схвалила законопроєкт, який легалізує одностатеві шлюби та дозволить ЛГБТ—парам усиновлення.

Про це повідомляють Associated Press та Reuters.

Верхня палата — Сенат — раніше підтримала законопроєкт, однак документ направили на повторне схвалення. Оскільки Палата депутатів внесла зміни щодо прав одностатевих пар.

Президент країни Себастьян Піньєра заявив, що підтримує законопроєкт і підпише його. Після цього закон набуде чинності через 90 днів після публікації на офіційному ресурсі.

Голосування за законопроєкт відбулося через два дні після першого туру президентських виборів у Чилі. Консервативні законодавці в останню хвилину влаштували боротьбу проти його схвалення. Конгресмен Дієго Шальпер казав, що роль шлюбу «полягає не у регулюванні стосунків, а в захисті продовження роду».

Поки законодавці обговорювали законопроєкт, його прихильники зібралися в столиці країни Сантьяго і розгорнули гігантський прапор ЛГБТ-руху.

За даними Associated Press, у парламенті обговорювали легалізацію одностатевих шлюбів та дозвіл ЛГБТ-парам на усиновлення приблизно чотири роки. Поки президент країни не заявив, що наполягає на ухваленні документа.

«Думаю, що настав час для рівноправності шлюбів у нашій країні», — сказав він.

Права ЛГБТ у Чилі

Останніми роками у Чилі покращується дотримання прав представників ЛГБТ, хоча вони досі стикаються з деякими юридичними та соціальними труднощами.

У 2012 році у Сантьяго через сексуальну орієнтацію вбили 24-річного Даніеля Самудіо. Це спричинило масові обговорення прав ЛГБТ та врешті призвело до ухвалення закону про заборону дискримінації та щодо злочинів на ґрунті ненависті за сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю.

Після того збройні сили Чилі дозволили служити представникам ЛГБТ. А з 2013 року Міністерство охорони здоров'я дозволило представникам ЛГБТ здавати кров без обмежень. Раніше це забороняли нібито через підвищену ймовірність ВІЛ-інфікованості у геїв та лесбійок. Тепер обмеження стосуються лише донорів з історією ризикованої сексуальної поведінки незалежно від сексуальної орієнтації.

Крім того, у 2015 році у Чилі дозволили одностатевим парам укладати цивільний шлюб, але це не давало їм права на усиновлення. Згідно з опитуванням 2018 року, більшість чилійського суспільства підтримує визнання прав ЛГБТ.

А що у сусідніх країнах?

В Аргентині ЛГБТ-шлюби легальні з 2010 року. Крім того, це перша з країн Латинської Америки, яка дозволила не вказувати стать у паспортах — це потрібно для небінарних людей.

У Бразилії одностатеві шлюби офіційно дозволили у 2013 році. Нещодавно там визнали гомо- та трансфобію кримінальним злочином.

Автор: Маркіян Климковецький