Американський співак отримав премію «за створення нової поетики у визначній американській пісенній традиції»

Боб Ділан (справжнє ім'я Роберт Аллен Ціммерман) — американський співак, що розпочав свою кар'єру у 1959 році, і видав 37 альбомів. За весь час було продано більше 100 мільйонів платівок.

Перший студійний альбом музиканта називався «Bob Dylan» і вийшов у 1962-му році. За два роки з’явилися наступні: «The Freewheelin' Bob Dylan» і «The Times They Are a-Changin'». У ліриці того періоду проявилися теми расизму, бідності та соціальних перетворень. Американська журналістка Дженет Маслін так писала про музику того періоду: «Це були пісні, що зробили Боба Ділана голосом свого покоління — кимсь, хто розумів, що думають молоді американці про ядерне роззброєння та рух за громадянські права афроамериканців у США: це поєднання морального авторитету та нонконформізму стало в той час його головною особливістю».

Впродовж своєї кар’єри Боб Ділан отримав 12 нагород «Греммі». У 2000 році музикант здобув «Оскар» за  «Найкращу оригінальну пісню». Нею став трек «Things Have Changed» для фільму «Вундеркінди». Ця ж пісня принесла йому й нагороду «Золотий глобус» у 2001-му.  

У 2008-му році журі літературної Пулітцерівської премії відзначило Боба Ділана за «глибокий вплив на популярну музику і американську культуру, позначений лірикою виняткової поетичної сили».

Нобелівську премію з літератури вручають з 1901 року. Присуджує її Шведська академія, до якої входять відомі письменники, вчені, громадські діячі. У 2015-му році Нобелівську премію з літератури отримала Світлана Алексієвич, білоруська письменниця, що народилася в Україні. Авторка працює переважно у жанрі документальної літератури, серед її книг — «Цинкові хлопчики» про війну в Афганістані, «Час секонд-хенд» про занепад радянського комунізму та «Чорнобильська молитва» про наслідки катастрофи на ЧАЕС. 

У квітні 2016 Світлана Алексієвич відвідала Україну і дала hromadske.ua інтерв’ю про декомунізацію, російську пропаганду і довгий шлях до свободи. 

Поділитись: