Міністерство закордонних справ України розглядає можливість зустрічі в «нормандському форматі», в тому числі і на полях саміту G20 17 лютого.

Міністерство закордонних справ України розглядає можливість зустрічі в «нормандському форматі» щодо ситуації на Донбасі, в тому числі і на полях саміту G20 17 лютого.

Про це заявив голова МЗС України Сергій Клімкін, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми ведемо консультації зараз з німецькими і французькими друзями, яким чином організувати зустріч. Можливо, це буде зустріч на рівні міністрів закордонних справ. Зараз розглядається кілька опцій, одна з них — це 17 лютого на полях саміту Великої двадцятки» , — сказав він.  

Він також зазначив, що найближчим часом у нього відбудеться розмова з міністром закордонних справ Німеччини Зігмаром Габріелем.

«І тоді ми формально визначимося (з датою зустрічі). Над зустріччю працюємо, але головне це результат», — підкреслив Клімкін.

Міністр також зазначив, що заяви посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля про можливість проведення виборів на Донбасі за наявності російських військ на тимчасово окупованих територіях Донбасу не вплинули на україно-німецькі відносини.

«Ми знаємо німецьку позицію, я працюю дуже щільно з усіма представниками Німеччини, і не тільки з тими, хто відповідає за зовнішню політику в Берліні», — сказав глава МЗС України.

Нагадаємо, в інтерв'ю виданню РБК-Україна посол Німеччини в Україні Ернст Райхель припустив, що вибори на Донбасі можуть пройти і за присутності там російських військ.

Згодом повідомлялося, що посла Німеччини викликали до МЗС через заяви щодо виборів на Донбасі.

Водночас, МЗС Німеччини не бачить відхилень від офіційної позиції Берліна у висловлюваннях німецького посла в Україні Ернста Райхеля.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: