ENRU

«Нормандська четвірка» на рівні міністрів збереться, якщо буде шанс на успіх — Клімкін

Голови Міністерств закордонних справ країн «нормандської четвірки» зустрінуться, коли ці переговори матимуть шанс на позитивні зрушення.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Чудова розмова з німецьким колегою Маасом. Працюватимемо з питань безпеки, звільнення ув’язнених в РФ українців, формату миротворчої місії на Донбасі. Зберемося в Нормандському форматі на рівні міністрів часом, якщо буде хоча б невеликий шанс на успіх», — написав він у Twitter.

Раніше Клімкін заявив, що зустріч міністрів закордонних справ України, Франції, Німеччини та Росії залежить від включення в порядок денний трьох питань — встановлення безпеки на Донбасі, звільнення заручників та розгортання миротворчої місії ООН.

Зауважимо, зустрічі в нормандському форматі мали відбутися ще під час Мюнхенської безпекової конференції у лютому. Однак 16 лютого переговори не відбулися через запізнення німецької делегації, а 17 лютого причиною стала відсутність вільного часу у російської сторони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якою побачили безпекову панораму у світі на Мюнхенській конференції

Нагадаємо, що лідери України, Німеччини та Франції проведуть переговори у німецькому Аахені у травні цього року.

У складі «нормандської четвірки» чотири країни: Україна, Німеччина, Франція та Росія. Зустрічі покликані вирішити збройний конфлікт на Донбасі.