Президенти України, Франції, Росії і канцлер Німеччини не узгодили план по виконанню Мінських угод під час зустрічі в Берліні, 19 жовтня 2016 року.

Про це повідомив представник України в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма, передає «Інтерфакс-Україна».

Більше того, він сумнівається, що глави МЗС країн «нормандської четвірки» прийдуть до єдиної позиції по «дорожній карті», передає агентство.

Читайте також: Леонід Кучма: Я не бачу строків завершення війни на Донбасі. 

«На превеликий жаль, в Берліні до конкретики не дійшли, чи не домовся, але мені сподобалося, що наш президент чітко висловив позицію України щодо вирішення проблеми Донбасу — спочатку безпека, потім все інше. Якщо буде навпаки — це катастрофа для України», — сказав Кучма.  

За його словами, коли на вищому рівні немає домовленості, «то вищий рівень дає нижчому доручення — ось глави держав, президенти дали доручення міністрам закордонних справ розробити «дорожню карту» ... і що буде потім?».

За його словами, у підсумку буде кілька «дорожніх карт»: українська, російська, французька та німецька.

«У мене немає ніякої впевненості, що можна знайти якусь згоду на рівні міністрів закордонних справ», — підкреслив Кучма.

Він додав, що на Україну продовжують чинити тиск в питанні проведення виборів на неконтрольованих владою країни територіях в Донецькій і Луганській областях.

Нагадаємо, 20 жовтня у Кремлі заявили, що президент РФ Владімір Путін погодився з ідеєю розміщення озброєної місії ОБСЄ на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розширення місії ОБСЄ і «дорожня карта для Мінська» – домовленості Нормандської четвірки​. 

Раніше повідомлялося, що Нормандська четвірка не узгодила позиції щодо поліцейської місії на Донбасі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile